Zandvliet weg bij SC Heerenveen: "Daar is niet goed samengewerkt"

Kenneth Zandvliet
Kenneth Zandvliet Foto: © Pro Shots

SC Heerenveen maakte vorige week bekend afscheid te nemen van hoofdscout Kenneth Zandvliet. Volgens Sander de Vries wil technisch manager Johan Hansma het scoutingsapparaat anders invullen. 

SC Heerenveen communiceerde vorige week dat Zandvliet na drie jaar per direct vertrekt uit Friesland. "Hansma gaat de touwtjes op dat vlak strakker naar zich toe trekken", vertelt De Vries in Omroep Abe van de Leeuwarder Courant. "Johan wil de taken van Zandvliet voor een deel zelf gaan doen en meer fulltime scouts aantrekken."

Volgens de clubwatcher was de rol van Zandvliet na de komst van Hansma al bijna uitgespeeld. "Toen Hansma begon bij de club, heeft hij zijn stempel gedrukt op de scouting. Bijvoorbeeld door Tieme Klompe bij de scouting te betrekken. Zandvliet was daar niet in gekend, ik kan me voorstellen dat hij dat gek vindt. Daar is het afgelopen seizoen niet op een goede manier samengewerkt", legt hij uit. "Het zou mooi zijn voor de club als dat wel weer gaat gebeuren."

Toch werd het contract van Zandvliet vorig jaar nog wel verlengd door Ferry de Haan. "Johan wilde het eigenlijk liever niet, maar wilde geen beslissing nemen over iemand met wie hij nog niet heeft samengewerkt", weet De Vries. "Dan krijg je ruis op de lijn met als gevolgd dat niemand echt verantwoordelijkheid wilde nemen over die contractverlenging. Dat was voor Zandvliet ook niet lekker."

Lees meer:
0 reacties