Willie Overtoom spijkerhard: "Ook weer dramatisch bij de penalty"

Willie Overtoom
Willie Overtoom Foto: © Pro Shots

Afgelopen week verloor SC Heerenveen op pijnlijke wijze van Quick Boys. De wedstrijd kende een opvallend moment toen doelman Andries Noppert, ingevallen na een blessure van de eerste keeper, een penalty veroorzaakte. Het voorval leidde tot veel discussie: was het daadwerkelijk een overtreding of werd de penalty onterecht gegeven?

De discussie kreeg een extra dimensie door de rol van de VAR. Oud-voetballer Willie Overtoom sprak zich kritisch uit over de technologie en de regels binnen het voetbal: “De VAR was ook weer dramatisch bij de penalty van Heerenveen. Elke wedstrijd is er wel ruimte voor discussie. Is de VAR niet juist in beeld gekomen om dit te voorkomen?”

Overtoom ging verder in op het bredere probleem binnen het voetbal: “Ik vind sowieso de regels van de scheidsrechters zo ingewikkeld, kunnen we het niet simpeler maken?” Zijn uitspraken onderstrepen een groeiend sentiment onder voetbalfans en oud-spelers dat de huidige regelgeving en toepassing van technologie het spel complexer maken in plaats van transparanter.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
27/04
SC Heerenveen
14:30
NEC Nijmegen
za
10/05
RKC Waalwijk
16:30
SC Heerenveen
wo
14/05
Go Ahead Eagles
20:00
SC Heerenveen
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
8 SC Heerenveen 30 -15 37
9 FC Groningen 30 -13 35
10 Heracles Almelo 30 -15 35
11 Sparta Rotterdam 29 -3 34
Bekijk de hele stand