'Wij maakten toen best vaak homogerelateerde grapjes''

Hoewel er in de wereld steeds meer begrip komt voor seksuele diversiteit, is er binnen de machowereld van het voetbal nog veel terrein te winnen. Afgelopen week kregen trainers en begeleiders van de jeugdteams van SC Heerenveen daarover een presentatie van de John Blankenstein Foundation.

In de voetballerij zijn maar weinig voetballers die als rolmodel openlijk voor hun homoseksualiteit uitkomen. Iemand die dat wél deed is Robbie Rogers, die in de jeugd van SC Heerenveen speelde. Niklas Tarvajärvi, tegenwoordig jeugdtrainer, was tijdens het seizoen 2006/07 teamgenoot van de Amerikaan.

"Wij maakten toen met een groepje spelers best vaak homogerelateerde grapjes in de richting van Gonzalo Garcia-Garcia, omdat hij in sommige opzichten net wat minder stoer of mannelijk deed dan anderen", vertelde Tarvajärvi tijdens de sessie. "Robbie deed nooit mee aan de grapjes en bleef altijd op de achtergrond."

"Pas later, toen hij uit de kast kwam, besefte ik waarom dat was en dat dat voor Robbie minder prettig is geweest", vervolgt Tarvajärvi (35), die nog steeds wel eens contact heeft met Rogers (31), die in november 2017 een einde achter zijn actieve carrière zette. "Het gaat goed met hem. Hij is een half jaar geleden getrouwd."

Uit de sessie bleek overigens dat het woord 'homo' binnen de jeugdopleiding van SC Heerenveen niet gebruikt woord als scheldwoord. "Al heb ik laatst wel iemand gecorrigeerd toen het gebeurde", noemde een van de begeleiders. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
8/04
SC Heerenveen
21:00
FC Volendam
za
15/04
Sparta Rotterdam
21:00
SC Heerenveen
za
22/04
SC Heerenveen
18:45
FC Emmen
za
6/05
NEC
20:00
SC Heerenveen
za
13/05
SC Heerenveen
20:00
Excelsior
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 Sparta Rotterdam 26 14 46
7 FC Utrecht 26 1 38
8 NEC 26 9 34
9 SC Heerenveen 26 -5 34
10 RKC Waalwijk 25 0 32
11 Go Ahead Eagles 25 -8 29
12 Fortuna Sittard 26 -14 29
Bekijk de hele stand