'Voor een paar duizend euro extra hoef ik niet naar andere club''
Na twee succesvolle jaren bij SC Heerenveen probeerde Alfred Finnbogason in Spanje zijn geluk bij Real Sociedad. Al snel bleek het geen gelukkig huwelijk en werd de IJslander al snel verhuurd aan Olympiakos, waar hij eveneens weinig vertrouwen kreeg. Begin 2016 werd hij daarom opnieuw verhuurd, nu aan het Duitse Augsburg.
"Ik wist niet of ik hier zes maanden zou zijn, of vijf jaar", blikt Finnbogason terug bij VICE Sports. "Het is lastig om een carrière te plannen, maar op termijn vindt elke speler zijn niveau. In de eerste thuiswedstrijd scoorde ik een belangrijke goal, en ook de maanden daarna bleef ik regelmatig scoren. Vier seizoenen later zit ik hier nog, zo lang heb ik nog nooit bij een club gezeten. Ik voel me hier eindelijk weer gewaardeerd."
Voor Finnbogason was speeltijd noodzakelijk om deel uit te maken van de gouden generatie van het IJslandse voetbal. In 2016 debuteerden ze op het EK en twee jaar later zelfs op het WK. "We zijn een land met 350.000 inwoners. We hebben al moeite om elf spelers te vinden voor een wedstrijd! Maar in 2018 haalden we zelfs voor het eerst het WK, waar ik het eerste doelpunt van IJsland ooit scoorde. Mijn naam zal voor altijd verbonden zijn aan die goal."
"Bij SC Heerenveen heb ik de basis gelegd voor mijn carrière. Daarna heb ik mooie avonturen beleefd en verschillende landen mogen ontdekken. Nu heb ik mijn rust gevonden bij FC Augsburg. Het was goed om in het zuiden van Europa te wonen en ik had het niet willen missen, maar de Duitse mentaliteit en levenswijze passen beter bij mij. Voor een paar duizend euro salaris extra hoef ik niet meer naar een andere club."
"Je weet nooit wat er gebeurt in het voetbal, maar op dit moment zit ik hier goed. Ik ben gelukkig, zelfs als ik geen doelpunten maak. Die wijsheid is met de jaren gekomen", besluit Finnbogason dankbaar.
Alfred Finnbogason was in 2014 topscorer van de Eredivisie. Daarna belandde hij in een flinke dip in Spanje, voordat hij zich herpakte in Duitsland. @JesperLangbroek tekende zijn verhaal op. "Ik was veel alleen en raakte verdwaald in mijn eigen gedachten." https://t.co/RythzPbNQK
— Sam van Raalte (@SamRaalte) December 15, 2020
Van Beek reageert op kritiek: "Ontslag zou nergens op slaan"
SC Heerenveen liet Tygo Land vertrekken: "Verschil moet er zijn"
Ben Rienstra over mogelijke terugkeer: "Zoiets lijkt me wel mooi"
Maarten Wijffels wijst: "Bij SC Heerenveen is de crisis groter"
"SC Heerenveen moet de handen dichtknijpen met Van Wonderen"
SC Heerenveen-fans op de vingers getikt: "Moeten zich schamen"
SAMENVATTING | SC Heerenveen verliest in eigen huis van Excelsior
KNVB maakt scheidsrechter voor duel tegen FC Twente bekend
Busonderneming biedt FC Groningen excuses aan voor 'Friese bus'
Driouech doet oude club pijn: "Stiekem zullen ze trots zijn"
Voormalig SC Heerenveen-speler benoemd tot Speler van de Week
SC Heerenveen in dramatische vorm: "Vooral een dalende lijn"
Driouech blinkt uit tegen SC Heerenveen: "Geniet daar echt van"
Stevanovic over knappe goal: "Kon de bal niet goed zien"
Onbegrip bij van Beek: "We zijn helemaal de weg kwijt eigenlijk"
ZIEN | SC Heerenveen viert onafgebroken spelen van 30 jaar Eredivisie
'Daryl Janmaat in afkickkliniek': "Veel mensen voorbeeld aan nemen"
Van Wonderen: "Je komt naar het stadion om vermaakt te worden"
Van der Vaart tipt oud-huurling van SC Heerenveen voor Ajax
Kritiek op Andries Noppert: "Is hij een one season wonder?"
Van Beek hoopt op aanblijven Van Wonderen: "Zou nergens op slaan"
Teleurgestelde Brouwers snapt emoties: "Schamen ons ook kapot"
Van Gassel geniet: "Daardoor staat er geen druk op ons"
Van Wonderen vreest niet voor ontslag: "Nog voldoende perspectief"
Dijkhuizen over spreekkoren: "Niet leuk voor collega-trainers"
Van Wonderen: "Zolang mensen niet aan me komen, is het goed"
SC Heerenveen op rapport: Zeven onvoldoendes na volgende zeperd
Haye kritisch na pijnlijke nederlaag: "Dan mag je je wel schamen"
Van Wonderen baalt van onrust: "Dat is voor de club nooit goed"
Loting eerste ronde KNVB Beker: SC Heerenveen speelt thuisduel

"SC Heerenveen moet de handen dichtknijpen met Van Wonderen"

SC Heerenveen-fans op de vingers getikt: "Moeten zich schamen"

SAMENVATTING | SC Heerenveen verliest in eigen huis van Excelsior

Driouech doet oude club pijn: "Stiekem zullen ze trots zijn"

Van Wonderen zorgt voor twijfel: "Krijgt hij ze nog wel mee?"

Samenvatting: SC Heerenveen Vrouwen gaat in seizoensopener onderuit
