Verbeek over Alves: "Elke transferwindow was hij spoorloos"

Gertjan Verbeek
Gertjan Verbeek Foto: © BSR Agency

Gertjan Verbeek werkte als trainer van SC Heerenveen samen met Afonso Alves. In de Voetbalkantine vertelt hij hoe hij destijds met de bijzondere Braziliaanse spits omging.

"Elke transferwindow was hij spoorloos", begint Verbeek over het gedrag van de spits. "Op zaterdagavond was hij ook vaak spoorloos. Dan kwam op woensdag de bekeuring binnen." Verbeek vertelt dat Alves op zaterdagavond vaak in Amsterdam te vinden was. Op zondag kreeg Verbeek dan weer een belletje. "Trainer, ik ben een beetje ziek." 

Verbeek liet Alves vervolgens de uitlooptraining overslaan en liet hem op maandagen op de club behandelen. De spits scoorde aan de lopende band voor SC Heerenveen, waardoor zijn gedrag werd geaccepteerd. Ook de spelersgroep van de Friezen had volgens de oefenmeester geen problemen met Alves. 

Dit veranderde toen de Braziliaan voor de tweede keer in een transferperiode wegbleef van de club. "Hij heeft de ploeg in de steek gelaten. Toen hebben ze gezegd dat ze niet meer met hem wilden spelen", besluit Verbeek. SC Heerenveen ontving uiteindelijk meer dan achttien miljoen euro voor de Braziliaan, die vertrok naar Middlesbrough.

Zet in op SC Heerenveen tegen AZ!

SC Heerenveen speelt zondagmiddag de thuiswedstrijd tegen AZ. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties