Veldman krijgt lof: "Hij denkt daarin anders dan zijn voorgangers"

Robin Veldman
Robin Veldman Foto: © BSR Agency

Bij SC Heerenveen begonnen Dimitris Rallis en Eser Gurbuz afgelopen zaterdag op de bank tegen Almere City. Een paar uur daarvoor speelde het tweetal nog met SC Heerenveen Onder 21 op Sportpark Skoatterwâld tegen NAC Onder 21. Analist Jan Vlap vindt dat een goede ontwikkeling.

"Ik zat te kijken naar de stand bij de beloften. Die staan nu derde in de Tweede Divisie. Rallis en Gurbuz moesten voor het duel met Almere eerst nog meedoen met de beloftes", begint Vlap bij Omroep Abe. Clubwatcher Sander de Vries haakt in: "Dat vind ik wel goed hoor. Robin Veldman heeft dat ook uitgelegd. Hij wil die gasten elke dag een prikkel geven. We hebben in het recente verleden hier ook trainers gehad die dan maar zo iets hadden, van: 'we willen de bank zo vol mogelijk hebben, omdat er altijd een scenario kan zijn dat we Piet of Kees vijf minuten nodig hebben'. 

De Vries vervolg: "Veldman denkt wat dat betreft anders. Die heeft zo iets van: 'die gasten moeten zichzelf uit kunnen dagen'. Die spelers gaan ook nagenoeg niet spelen bij het eerste elftal. Nou, ga dan maar minuten maken bij de beloften en sluit daarna aan bij het eerste. Dat vind ik een goede ontwikkeling." Vlap is het met De Vries eens. "Dat is het mooie van Robin. Die komt van de beloften van Club Brugge weg. Die weet precies hoe dat is met een eerste elftal en een beloftenteam, met jongens die wel of niet spelen." 

"Als er eentje de jeugdspelers in de gaten houdt, dan is het Robin wel." De Vries neemt het over: "Ik heb de afgelopen jaren menig beloftentrainer gesproken die baalde dat spelers de hele wedstrijd op de bank zaten zonder enig perspectief om er in te komen, terwijl zij tegen degradatie aan het voetballen waren in hun eigen divisie."

"Nou weet ik, het gaat uiteindelijk om het eerste elftal. Maar je moet wel rekening houden met elkaar." Vlap sluit af: "Ze speelden ook thuis tegen NAC Onder 21. Het was niet dat ze helemaal uit naar Roda JC moesten, om daar 45 minuten te spelen en met een noodgang weer terug naar Heerenveen moesten. Dus als het te combineren is, dan vind ik het prima dat ze dit doen." 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
14/05
Go Ahead Eagles
20:00
SC Heerenveen
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 FC Twente 31 14 51
6 AZ 31 17 50
7 Go Ahead Eagles 32 3 48
8 SC Heerenveen 32 -16 40
9 Fortuna Sittard 32 -17 39
10 Sparta Rotterdam 32 -2 38
11 FC Groningen 31 -8 38
Bekijk de hele stand