Veenstra: 'Meer dynamiek in technische staf'

In gesprek met De Telegraaf benadrukt Heerenveen-voorzitter Robert Veenstra dat er enkel technische redenen ten grondslag liggen aan het besluit om voormalig assistent-trainer Raymond Libregts niet meer te betrekken bij het eerste elftal.

"Ik kan me goed voorstellen dat Raymond teleurgesteld is. Dit besluit is echter geen kritiek op zijn werkwijze. We willen namelijk meer dynamiek in onze trainersstaf", aldus Veenstra tegenover De Telegraaf.

"De komende jaren moet er meer jeugd doorstromen naar het eerste elftal. Daarom zitten er volgend seizoen Heerenveen-mensen in de trainersstaf. Zij hebben in de jeugd al met die jongens samengewerkt. Met daarnaast een externe hoofdtrainer. Jans had met Libregts willen doorwerken, maar was het wel met dit besluit eens. Anders waren we niet uit deze evaluatie gekomen."

De voorzitter van Heerenveen gaat ook kort in op de verstoorde werkrelatie tussen Jans en een deel van zijn selectie. Veenstra: "Daar hoeven we onze ogen niet voor te sluiten. Iedereen weet wat er vorig seizoen is gebeurd. Maar we denken dat er een vruchtbare bodem is om met elkaar verder te gaan."

Trainer Ron Jans heeft intussen laten weten blij te zijn met de verschafte duidelijkheid. Hoewel hij het vertrek van zijn vaste assistent Libregts betreurd, kijkt hij vol vertrouwen naar de toekomst. Jans: "De nieuwe leden van de technische staf (Herder, Klompe, Talan en Van der Sleen, red.) zijn stuk voor stuk mensen waarmee ik goed kan samenwerken. Dat komt wel goed dus."

Lees meer: