Van Wonderen niet populair bij SC Heerenveen: "Dat is pijnlijk"

Kees van Wonderen en Ferry de Haan
Kees van Wonderen en Ferry de Haan Foto: © Pro Shots

Kees van Wonderen kan na dit seizoen zijn biezen pakken bij SC Heerenveen. De trainer heeft zich bepaald niet onsterfelijk gemaakt in Friesland.

"In de afgelopen transferzomer werd Heerenveen, dat vanwege begrotingstekorten ieder jaar onder druk staat om spelers te verkopen, er niet sterker op. Daarnaast merkte Van Wonderen ook binnen de club de gevolgen van de zorgwekkende financiële situatie. De trainer sprak bij zijn presentatie hoopvol over toekomstige verbeteringen van het trainingscomplex en academie, maar al snel werd hem wel duidelijk dat dit er voorlopig simpelweg niet in zit", opent Bart Kruijt bij Voetbal International.

"De start van het seizoen verliep mede daardoor teleurstellend, met weliswaar eerst twee overwinningen, maar vervolgens liefst zeven wedstrijden met daarin zes nederlagen en één remise", weet Kruijt. "De toekomst van Van Wonderen, die met een deel van de selectie niet op dezelfde golflengte zit, hing toen aan een zijden draadje. Als Heerenveen eind oktober niet had gewonnen van Heracles Almelo (3-0), was de kans vrij groot dat de coach was ontslagen."

De trainer bleef echter. "Heerenveen is ondanks een ervaren kern ontzettend grillig en het is Van Wonderen niet gelukt om dat eruit te halen. Pas in de afgelopen maand, die begon met een spectaculaire thuiszege op Ajax en een vervolg kreeg met overwinningen op FC Volendam (0-4) en PEC Zwolle (2-0), nam Heerenveen definitief afscheid van degradatiezorgen."

Daarom kon de club nadenken over wat het wilde met de trainer. "Een goed moment dus om een knoop door te hakken over de toekomst. Een trainerswissel aankondigen wanneer een ploeg nog in serieuze problemen kan komen kan immers heel vervelend uitpakken. Van Wonderen zei recent nog dat hij nog voldoende uitdaging zag bij Heerenveen, maar dat er ook andere zaken meespelen bij deze beslissing, waaronder ook het sentiment. En feit is dat veel supporters eigenlijk wel klaar zijn met Van Wonderen."

"De coach krijgt, ondanks de moeilijkheden waarmee hij te maken heeft, het verwijt dat hij Heerenveen wel erg risicoloos laat voetballen. Bovendien is er maar weinig ontwikkeling zichtbaar geweest: zowel van het team als van individuen", weet Kruijt. "Ja, er zijn een paar spelers beter geworden onder Van Wonderen, maar er zijn ook een hoop spelers die juist minder waard zijn geworden. Dat is pijnlijk."

"Steeds vaker kwamen er in de afgelopen periode signalen dat Van Wonderen en Heerenveen uit elkaar zouden gaan, maar dat er nog even gewacht moest worden op een juist moment om dit bekend te maken. Dat moment is nu aangebroken, wellicht eerder dan gepland omdat het oriënterende gesprek dat De Haan afgelopen vrijdag voerde met Maurice Steijn uitlekte. Daags na de 2-0 nederlaag bij NEC stuurde Heerenveen een persbericht de wereld in", wordt er besloten.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/02
PEC Zwolle
14:30
SC Heerenveen
zo
2/03
SC Heerenveen
12:15
AZ
za
8/03
PSV
21:00
SC Heerenveen
za
15/03
SC Heerenveen
21:00
Heracles Almelo
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 FC Twente 21 14 36
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
8 Fortuna Sittard 22 -11 26
9 SC Heerenveen 22 -15 26
10 NAC Breda 22 -15 26
11 NEC Nijmegen 21 2 24
12 Willem II 22 -6 24
Bekijk de hele stand