Joris van Overeem eerlijk: "Er waren nog meer gegadigden..."

Joris van Overeem in actie tegen Fortuna Sittard
Joris van Overeem in actie tegen Fortuna Sittard Foto: © BSR Agency

Hoewel de competitie erop zit, begint voor SC Heerenveen het echte werk nu pas. In de play-offs wacht nog één belangrijk doel: een ticket voor Europees voetbal. Voor Joris van Overeem is dat dan ook de absolute focus.

Na het doelpuntloze gelijkspel tegen Ajax kreeg de middenvelder zondagmiddag in het Abe Lenstra Stadion nog een extra beloning voor zijn sterke seizoen. Hij werd door de supporters uitgeroepen tot Speler van het Jaar. "Het is een heel mooi compliment van de supporters", aldus Van Overeem op de officiële website.

De middenvelder kwam afgelopen zomer transfervrij naar Fryslân en groeide al snel uit tot een vaste waarde binnen het elftal. Geen enkele speler maakte dit seizoen meer minuten, gaf meer assists of verstuurde vaker een succesvolle pass. In de competitie was Van Overeem goed voor negen assists en twee doelpunten.

Toch wilde hij de eer niet volledig naar zichzelf toetrekken. "Er waren meer gegadigden voor de prijs. Jacob heeft een heel goed seizoen gedraaid, hij was belangrijk met veel goals en assists. Bernt is als jongen uit de regio doorgebroken en er zijn meer spelers die het goed hebben gedaan", vertelde hij. Inmiddels richt SC Heerenveen de blik op de play-offs, waarin een uitwedstrijd tegen FC Utrecht wacht.

Lange tijd hoopten Van Overeem en zijn ploeggenoten nog op een thuiswedstrijd in de halve finale, maar Utrecht passeerde de Friezen in de slotfase van het seizoen alsnog op de ranglijst. "Je speelt natuurlijk liever thuis. We hebben het dit seizoen op verschillende momenten laten liggen, want er zat meer in dan een achtste plaats."

Doe mee aan het WK-spel van FeanOnline!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van FeanOnline op Scorito!

Lees meer:
0 reacties