Van der Velde blikt terug: ''Daar moest je gewoon ontspannen mee omgaan''

Heracles Almelo maakt donderdagavond haar debuut op het Europese podium en voormalig Heerenveen-voorzitter Riemer van der Velde weet welke verplichtingen daar allemaal bij komen kijken. Hij maakte het namelijk van dichtbij mee in 1998. 

"Wij hadden al ervaring opgedaan met de Intertoto Cup, een voorronde voor de UEFA Cup waar je jezelf voor moest inschrijven", blikt hij terug in gesprek met de Volkskrant. "Dan krijg je al wat lui over de vloer van de UEFA, maar daar moest je gewoon ontspannen mee omgaan", weet Van der Velde, die met Heerenveen uiteindelijk aan Amica Wronki werd gekoppeld. 

"Ik kan me eigenlijk vooral de uitwedstrijd herinneren. We hebben het in Wronki geweldig naar onze zin gehad", herinnert hij zich nog. "Maar de herinnering aan de Champions League die we later bereikten, staat me veel meer voor de geest. Dat was de overtreffende trap. De UEFA neemt je stadion dan praktisch over. De UEFA Cup vond ik wat gemoedelijker", aldus Van der Velde. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
1/12
SC Heerenveen
20:00
Almere City
do
7/12
PSV
18:45
SC Heerenveen
za
16/12
SC Heerenveen
21:00
FC Volendam
za
13/01
PEC Zwolle
20:00
SC Heerenveen
vr
19/01
Excelsior
20:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 FC Twente 13 11 27
5 Go Ahead Eagles 13 7 22
6 Sparta Rotterdam 13 0 18
7 SC Heerenveen 13 -6 16
8 Ajax 12 2 15
9 Excelsior 13 -3 15
10 Heracles Almelo 13 -12 15
Bekijk de hele stand