Van der Hart kan lachen om wissel: "Heb ik op mijn naam staan"

Mickey van der Hart
Mickey van der Hart Foto: © BSR Agency

Mickey van der Hart is op een bijzondere manier toch trots op zijn wissel in de bekerwedstrijd tegen Quick Boys. De goalie werd tien minuten voor tijd gewisseld voor Andries Noppert. SC Heerenveen verloor vervolgens.

Van der Hart stond drie dagen na de bekernederlaag weer op doel bij SC Heerenveen. In het duel met Ajax mocht Noppert wel weer warmlopen. "Ik heb hem in de eerste helft even zien lopen", zegt Van der Hart bij ESPN. "Maar ik ging er niet vanuit dat... Tijdens de tweede helft heb ik hem niet gezien. Ik denk dat hij gewoon warm wilde blijven."

Van der Hart zit niet met de keeperssituatie, zo geeft hij aan. "Ik kan er van alles van vinden, maar je hebt het er mee te doen. De trainer heeft eerder al besproken dat hij op deze manier naar keepers kijkt. Het is aan mij om daar mee te dealen", is de goalie nuchter.

Hij kan wel lachen als de bijzonderheid van de wissel tegen Quick Boys ter sprake komt. "Volgens mij ben ik de allereerste keeper ooit die tactisch gewisseld is en niet voor een penaltyserie. Of dit mogelijk de toekomst van het voetbal is? Misschien wel. En als het over tien jaar de norm is, dan zal ik voor altijd de eerste blijven. Die heb ik op mijn naam staan."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
9/02
SC Heerenveen
16:45
FC Twente
zo
16/02
PEC Zwolle
14:30
SC Heerenveen
zo
2/03
SC Heerenveen
12:15
AZ
za
8/03
PSV
21:00
SC Heerenveen
za
15/03
SC Heerenveen
21:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
7 Go Ahead Eagles 20 7 32
8 Fortuna Sittard 21 -9 26
9 NAC Breda 21 -10 26
10 SC Heerenveen 21 -15 25
11 NEC Nijmegen 20 3 24
12 PEC Zwolle 21 -6 24
13 Willem II 21 -6 23
Bekijk de hele stand