Van den Boomen terug in Eredivisie: "Hij is geen goede verdediger"
Acht jaar geleden maakte Branco van den Boomen namens SC Heerenveen zijn opwachting in de Eredivisie. Via uitstapjes op een niveau lager en bij het Franse Toulouse FC is hij terug op het hoogste niveau in Nederland en wel bij Ajax.
In het voetbalblad ELF gaat Raphaël Brosse, de Toulouse-watcher van So Foot, in op de kwaliteiten van de Nederlander. "In de bekerfinale haalde Van den Boomen een hoog niveau, maar wel had de speler het lastig tegen andere sterke tegenstanders. "Al met al was zijn seizoen een succes, maar tegen de topteams kwam hij niet tot zijn recht. Branco is goed als zijn team de bal heeft. Hij is geen goede verdediger en krijgt moeite zodra de intensiteit groter wordt. Voetballen onder Klopp bij Liverpool zou hij fysiek niet kunnen. Hij moet bij een club spelen die aan de bal is en volgens zijn ritme speelt."
De vader van Branco van den Boomen, Harry, snapt dat plaatje wel. "Branco moet aan de bal komen om het spel te kunnen verdelen. Je moet niet van hem verwachten dat hij gaat bikkelen. Hij is sterk en kan zijn mannetje staan, maar Branco is een echte passer. Hij kan spitsen en buitenspelers in positie brengen en het spel verleggen. Hij heeft het overzicht om een lange bal te geven. Hij kan het spel versnellen door de bal het werk te laten doen", besluit vader Harry.