Van Beek: "Dat zou ik bij SC Heerenveen niet meer gaan meemaken"

Sven van Beek
Sven van Beek Foto: © BSR Agency

Sven van Beek vertrok afgelopen zomer transfervrij bij SC Heerenveen. De verdediger maakte de overstap naar Al-Shahania, dat sinds dit seizoen uitkomt op het hoogste niveau in Qatar. Voetballen in het Midden-Oosten is totaal iets anders dan in Europa. Hoe is het voor Van Beek om te spelen in de zandbak?

"Het is heel erg lekker. Je hebt geen druk van de media, dat is iets wat heel erg verschilt met Nederland", zegt Van Beek tegen Voetbalzone. "Hier heb je misschien meer druk van de sjeik van de club. Je wordt hier gehaald als professional. Je hebt hier ook lokale spelers, maar de professionals moeten het eigenlijk doen en zorgen dat de punten worden binnengehaald. Als dat niet gebeurt kan er een bepaalde druk ontstaan. Als ik eenmaal mijn ritme had gevonden had ik ook in Nederland geen last meer van de druk." 

"Dat was altijd wel fijn, maar hier heb je dat totaal niet. Het leven is in die zin ook heel mooi. Overdag heb je veel vrije tijd en in de avonduren train je. Af en toe kom je ook een grootheid tegen uit het Europese voetbal die hier dan ook speelt", doelt Van Beek op onder meer Marco Verratti en Julian Draxler. "Dat zijn leuke dingen om te ervaren. Dat zou ik bij Heerenveen op een gegeven moment niet meer gaan meemaken", aldus Sven van Beek. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
19/01
SC Heerenveen
14:30
Ajax
za
25/01
FC Groningen
21:00
SC Heerenveen
za
1/02
SC Heerenveen
20:00
Fortuna Sittard
zo
9/02
SC Heerenveen
16:45
FC Twente
zo
16/02
PEC Zwolle
14:30
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
8 Fortuna Sittard 18 -3 25
9 Willem II 18 -2 22
10 NAC Breda 17 -8 22
11 SC Heerenveen 17 -14 21
12 NEC Nijmegen 18 0 20
13 PEC Zwolle 18 -11 17
14 FC Groningen 16 -12 16
Bekijk de hele stand