Talan kijkt met trots terug: ''Dat is nog steeds een record''

SC Heerenveen is voor Jeffrey Talan (48) al meer dan de helft van zijn leven zijn broodheer. Eerst speelde hij er jarenlang op het middenveld en sinds zijn pensionering als voetballer loopt hij nu al heel wat jaren rond als trainer.

In de zomer van 1995 maakte Talan op 24-jarige leeftijd de overstap van FC Den Haag naar Friesland en mocht hij direct ruiken aan Europees voetbal. "In 1995 haalden we de kwartfinale, de laatste ronde voor de voorronde van de UEFA Cup. Daarin was Girondins de Bordeaux met onder meer Zinédine Zidane en Richard Witschge te sterk", blikt Talan terug in de Heerenveense Courant.

"Dat Bordeaux was echt een heel goed team, dat uiteindelijk dat seizoen de finale haalde van de UEFA Cup. Later, in 2000, eindigden we als tweede in de competitie, met 68 punten. Dat is nog steeds een record", vervolgt Talan trots. "We plaatsten ons daarmee ook voor de Champions League. De eerste wedstrijd tegen Olympique Lyon werden we helemaal weggespeeld (3-1, red.)."

"Later werd het wel beter en eindigden we uiteindelijk met vier punten als laatste, in een poule met ook Valencia CF en Olympiakos Piraeus", aldus Talan, die uiteindelijk in 2003 vanwege aanhoudende knieklachten een punt zette achter zijn actieve carrière. "Het was altijd leuk om met de ploeg naar het buitenland te reizen, een mooie tijd om mee te maken."

FOTO’S | Jeffrey Talan is blij om weer veel op het veld te staan: HEERENVEEN - We horen niet ... https://t.co/lE96d2iyXr

— Heerenveense Courant (@HveenseCourant) January 23, 2020

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
30/09
FC Twente
21:00
SC Heerenveen
za
7/10
SC Heerenveen
16:30
NEC
za
21/10
AZ
21:00
SC Heerenveen
za
28/10
SC Heerenveen
18:45
Heracles Almelo
za
4/11
Ajax
21:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 NEC 6 0 7
10 Heracles Almelo 5 -2 7
11 PEC Zwolle 6 -4 7
12 SC Heerenveen 6 -7 6
13 RKC Waalwijk 6 -8 6
14 Ajax 4 1 5
15 Vitesse 5 -6 3
Bekijk de hele stand