Sibon analyseert: "Daar had SC Heerenveen heel veel moeite mee"

Gerald Sibon
Gerald Sibon Foto: © Pro Shots

SC Heerenveen won zaterdag met 1-2 van Excelsior. De ploeg van Robin Veldman was niet in beste doen, zag ook Gerald Sibon. 

SC Heerenveen speelde niet de beste wedstrijd van het seizoen. "De eerste helft was er niet heel veel aan de hand en hadden ze wel een goaltje meer kunnen maken. Ik weet ook niet waarom Excelsior zo laag stond, of dat dat kwam door het goede positiespel van SC Heerenveen", begint Sibon in Omroep Abe van de Leeuwarder Courant

Sibon zag dat een aantal spelers niet thuisgaven. "Ik vond de inbreng van Trenskow en Meerveld wel minimaal. Rivera heeft energie, arbeid en de wil om vooruit te gaan. Daar heb je wel dreiging mee en kan je de tegenstander pijn mee doen. Nordas heeft eigenlijk ook niet veel betekend", aldus de oud-spits. "Je kan aan zijn spel wel zien dat hij kan voetballen en er gevoel voor heeft. Dit was een moment dat hij de ruimte had en precies de bal in de loop meegaf. Dat was volgens mij wel alles, want hij heeft geen kopduel gewonnen. Dan heb je dus al drie, vier spelers die niet thuisgeven."

Na rust werden de bezoekers uit Friesland meer met de rug tegen de muur gezet. "De tweede helft zette Excelsior de druk vooruit en daar had SC Heerenveen heel veel moeite mee. Dan kom je ook echt in de problemen", vervolgt Sibon. "Excelsior was ook niet heel gevaarlijk. Die toonden weinig stootkracht en Klaverboer stond een paar keer op de goede plek en was niet. Die gooide zich er een paar keer goed voor."

Lees meer:
0 reacties