SC Heerenveen-supporter zet collectie op Marktplaats: ''Maar dat doe ik nooit weg''

Stef Dijkstra heeft tientallen jaren gewerkt aan een indrukwekkende SC Heerenveen-collectie. Nu heeft de 48-jarige Feanfan besloten een deel te verkopen. Een jongen heeft inmiddels de uit plaathout gezaagde silhouetten van SC Heerenveen-spelers gekocht.

"Het ging me eigenlijk aan het hart om die poppen weg te doen", vertelt Dijkstra in de Leeuwarder Courant. "Ik moest er even van slikken, maar als ik ze dan toch moest verkopen, dan maar aan hem. Een fan. Hij ging er zijn zolderkamer voor verbouwen. Net zoals ikzelf, op die leeftijd."

Dijkstra stopt met zijn museum, omdat de ruimte door de kantooreigenaar weer verhuurd wordt en hij door fysiek ongemak niet veel energie in de collectie kan steken. Toch verkoopt Dijkstra niet alles, zoals het shirt dat Danijel Pranjic droeg tijdens de gewonnen bekerfinale in 2009. Ook het shirt van Jeffrey Talan van het Champions League-duel met Olympiakos Piraeus is niet te koop. "Dat doe ik niet weg. Nooit."

Decennialang bouwde Stef Dijkstra aan zijn bijzondere SC Heerenveen-collectie. Nu staat zijn levenswerk op Marktplaats https://t.co/TK1Xmb0BUd

— Leeuwarder Courant (@lc_nl) July 20, 2018

Lees meer:
0 reacties
Agenda
do
7/12
PSV
18:45
SC Heerenveen
za
16/12
SC Heerenveen
21:00
FC Volendam
za
13/01
PEC Zwolle
20:00
SC Heerenveen
vr
19/01
Excelsior
20:00
SC Heerenveen
zo
28/01
SC Heerenveen
12:15
AZ
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 FC Twente 14 13 30
5 Go Ahead Eagles 14 5 22
6 Sparta Rotterdam 14 1 21
7 SC Heerenveen 14 -3 19
8 Ajax 13 3 18
9 PEC Zwolle 14 -3 17
10 Excelsior 14 -3 16
Bekijk de hele stand