SC Heerenveen krijgt complimenten: "Ze zijn beter geworden"

SC Heerenveen viert een treffer tegen NAC Breda
SC Heerenveen viert een treffer tegen NAC Breda Foto: © Pro Shots

Tieme Klompe vindt dat er een goede ontwikkeling zichtbaar is bij SC Heerenveen. De oud-speler van de club uit Friesland vindt de ploeg van Robin van Persie aan de bal steeds beter. 

Aan het begin van het seizoen kreeg Van Persie regelmatig te horen dat zijn spelopvatting misschien niet geschikt is voor SC Heerenveen. Volgens analisten zouden de spelers niet goed genoeg zijn voor wat de oefenmeester zien wil. Klompe vindt dat de laatste tijd erg meevallen. "Ik vind wel dat ze daar beter in geworden zijn. Ze zijn heel comfortabel aan de bal", stelt hij in Omroep Abe van de Leeuwarder Courant. "Een Hopland heeft daarin echt meerwaarde."

De resultaten van SC Heerenveen vallen wel tegen. De club sprak uit graag voor de Europese play-offs te gaan, maar Sander de Vries denkt ook dat er een beetje naar beneden gekeken moet worden. Het gat met de streep is vijf punten. "Ik zit de hele tijd in een spagaat. Na de wedstrijd bij NAC (2-4 overwinning red.) dacht ik dat de ondergrens omhoog is gegaan, maar nu een paar weken verder hebben ze niet meer gewonnen", aldus de journalist. 

Klompe denkt dat Van Persie de tijd nodig heeft om zijn ploeg echt succesvol te maken. "Ik vind dat je altijd naar gedrag van spelers moet kijken. Er zit drive in, ze geven gas. Er is geen onwil", ziet de oud-verdediger. "Misschien is Van Persie wel een trainer waarbij het domineren belangrijk is en dan moet je hem de tijd geven. Het gaat met vallen en opstaan."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/02
PEC Zwolle
14:30
SC Heerenveen
zo
2/03
SC Heerenveen
12:15
AZ
za
8/03
PSV
21:00
SC Heerenveen
za
15/03
SC Heerenveen
21:00
Heracles Almelo
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 FC Twente 21 14 36
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
8 Fortuna Sittard 22 -11 26
9 SC Heerenveen 22 -15 26
10 NAC Breda 22 -15 26
11 NEC Nijmegen 21 2 24
12 Willem II 22 -6 24
Bekijk de hele stand