SC Heerenveen kansloos in de play-offs? "Nee hoor, helemaal niet"

Arno Vermeulen bij Studio Voetbal
Arno Vermeulen bij Studio Voetbal Foto: © Screenshot Studio Voetbal

Op dit moment staan FC Twente, AZ, SC Heerenveen en Fortuna Sittard op de plaatsen die recht geven op de play-offs voor Europees voetbal. Is het een uitgemaakte zaak dat FC Twente en AZ uiteindelijk gaan strijden om dat Europese ticket, waarmee je naar de voorronde van de Conference League gaat?

"Nee, voor mij helemaal niet", zegt voetbalcommentator Arno Vermeulen bij Voetbalpraat. "Serieus. AZ én FC Twente zijn allebei nu zó aan het sukkelen. De ploegen die zich er bij gaan voegen, een Sparta of SC Heerenveen, hebben net zoveel kansen als AZ en FC Twente." Kenneth Perez heeft een advies voor AZ en FC Twente. "Ik denk wel dat AZ en FC Twente nu een soort van moeten 'stoppen met de competitie'." Vermeulen reageert verbaasd: "Ga je dan als de brandweer spelen in de play-offs?"

Perez: "Nou, zij kunnen zich nu wel meer focussen op de play-offs. Ik zou die twee clubs voorstellen om een streep onder het seizoen te zetten en in een nieuwe voorbereiding te gaan, richting de play-offs." Vermeulen: "Dat kan niet. AZ staat één punt achter FC Twente. Die moeten boven FC Twente eindigen om twee keer thuis te kunnen spelen. Je moet nu toch echt punten gaan halen in de competitie."  

Perez reageert: "Ik zou gewoon de Eredivisiewedstrijden ondergeschikt maken aan jouw trainingsschema." Vermeulen: "Natuurlijk is het ook lastig, als je zo'n slecht periode hebt gehad als AZ en FC Twente... Die spelen als een strijkijzer. En dan moet je opeens presteren in de play-offs…" Perez sluit af: "AZ heeft ook nog wel vijf geweldige wedstrijden gespeeld." 

Lees meer:
0 reacties