SC Heerenveen greep naast Matusiwa: ''Ik vond dat heel jammer''

Azor Matusiwa is dit seizoen wekelijks één van de sterkhouders bij FC Groningen. De 22-jarige middenvelder, die als klein ventje begon te voetballen bij HSV Wasmeer in Hilversum, was op jonge leeftijd echter ook al in beeld Feyenoord en SC Heerenveen.

"Ik was toen een jaar of negen. Als ik naar Feyenoord was gegaan, had ik zelf met de trein naar Rotterdam moeten gaan", blikt hij terug in een interview met Voetbal International. "Heerenveen wilde me in een gastgezin plaatsen. Mijn ouders vonden me voor beide te jong. Ik vond dat toen heel jammer, want voetbal was alles voor me. Ik wilde hoe dan ook prof worden", aldus Matusiwa. 

Op zijn 14e werd hij uitgenodigd voor Almere City en twee jaar later pikte Ajax hem op. "Als jonge jongen ben je voor Ajax of Feyenoord. Ik was van kleins af aan Ajax-fan", vervolgt hij. "Ik herinner me de eerste training bij Ajax nog heel goed, want in het positiespel heb ik letterlijk niet één bal geraakt. Het ging zó snel. Ik dacht: Waar ben ik nu beland?! Gelukkig stelden de trainers me snel gerust."

"Ik was bepaald niet de eerste met die ervaring. Na een paar weken pikte ik aan", besluit Matusiwa met een glimlach. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
1/12
SC Heerenveen
20:00
Almere City
do
7/12
PSV
18:45
SC Heerenveen
za
16/12
SC Heerenveen
21:00
FC Volendam
za
13/01
PEC Zwolle
20:00
SC Heerenveen
vr
19/01
Excelsior
20:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 FC Twente 13 11 27
5 Go Ahead Eagles 13 7 22
6 Sparta Rotterdam 13 0 18
7 SC Heerenveen 13 -6 16
8 Ajax 12 2 15
9 Excelsior 13 -3 15
10 Heracles Almelo 13 -12 15
Bekijk de hele stand