Sandor van der Heide: "AZ was toen echt wel beter dan Heerenveen"

SC Heerenveen won afgelopen weekend met 3-1 van AZ. De Friezen speelden een goede wedstrijd tegen de Alkmaarders, die de laatste weken in vorm zijn. Toch zijn clubwatcher Roelof de Vries en analist Sandor van der Heide wel van mening dat AZ in de slotfase veel beter was dan Heerenveen.

"Normaal gesproken dacht je al bij SC Heerenveen - AZ: oeh, ik heb AZ de afgelopen de wedstrijden gezien", begint De Vries bij de Sportcast. "Ze speelden het Galatasaray van Alvaro Morata compleet van de mat. Maar tegen SC Heerenveen was AZ helemaal niks. Ze waren echt zó slecht. Pas in de slotfase dacht je: hier zit wel voetbal in. Toen kwam Jordy Clasie er ook bij."

Van der Heide haakt in op AZ: "In de slotfase waren ze echt wel ontzettend goed. Toen waren ze echt wel beter dan SC Heerenveen. Dat kwam natuurlijk ook door die fout van Marcus Linday bij de 2-1. Maar een paar minuten daarvoor zag je al dat Heerenveen niet meer van de goal afkwam. AZ speelde in de slotfase gewoon écht goed."

Dit weekend speelt SC Heerenveen uit tegen PSV. De Vries verbaast zich over de Eindhovenaren: "PSV heeft in de laatste negen wedstrijd volgens mij maar één keer gewonnen ofzo. Hoe is dat nou mogelijk? Heerenveen heeft nu dertig punten, dus die gaan er wel met een goed gevoel naartoe. Als je nog vijf punten haalt, dan ben je veilig", aldus SC Heerenveen-watcher Roelof de Vries. Zaterdag nemen de Friezen het in het Philips Stadion op tegen het geplaagde PSV. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
vr
4/04
SC Heerenveen
20:00
Willem II
za
12/04
Sparta Rotterdam
18:45
SC Heerenveen
za
19/04
SC Heerenveen
20:00
Almere City
zo
27/04
SC Heerenveen
14:30
NEC Nijmegen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
13 Heracles Almelo 26 -14 28
Bekijk de hele stand