Roorda ziet in bij SC Heerenveen: "Daardoor moeilijk te bereiken"

Geert Arend Roorda
Geert Arend Roorda Foto: © Pro Shots

SC Heerenveen heeft afgelopen weekend een zwaarbevochten 2-1 overwinning geboekt op Excelsior. Fraai was het spel niet, maar de punten tellen, aldus oud-speler Geert Arend Roorda.

Roorda stelt na de winst van SC Heerenveen bij Omroep Abe. "Natuurlijk wil je oogstrelend voetbal zien, aanvallen en kansen creëren. Excelsior had zijn zaakjes prima voor elkaar, dus het was moeilijk voor SC Heerenveen om doorheen te breken. Je hebt gewonnen met wat geluk, dus drie punten bijschrijven en door."

Volgens Roorda was de eerste helft allesbehalve overtuigend. "Ik vond sowieso dat er voor rust weinig structuur in de opbouw zat bij SC Heerenveen. Ze gingen op zoek naar ruimtes en dat proberen ze op verschillende manieren te doen. Je ziet een aantal momenten, toen Joris van Overeem echt als een middenvelder achterin gaat voetballen met zijn passes, dan breekt hij door de linies heen. Gaat hij zich als een centrale verdediger gedragen, dus met een bal naar de back, met een tegenstander voor zich, dan loopt het al snel vast. Linday zocht ook zijn ruimtes aan de zijkant voor rust. Brouwers ging op links uitzakken en Meerveld stond heel erg diep, te diep. Daardoor was hij moeilijk te bereiken. Hij is niet het type dat voor het doel komt bij voorzetten, hij moet eerder bereikt worden. Daar kwam hij totaal niet aan."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
SC Heerenveen
12:15
AZ
vr
28/11
PEC Zwolle
20:00
SC Heerenveen
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
zo
14/12
Sparta Rotterdam
12:15
SC Heerenveen
vr
19/12
Heracles Almelo
20:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
10 Fortuna Sittard 12 -2 16
11 Sparta Rotterdam 12 -10 16
12 SC Heerenveen 12 -2 14
13 FC Volendam 12 -4 13
14 NAC Breda 12 -6 12
15 PEC Zwolle 12 -13 12
Bekijk de hele stand