'Reza maakt daarna geen goal meer, heeft dat met elkaar te maken?''
Gertjan Verbeek liet recent al weten dat hij Arber Zeneli liever op rechts zou willen zien spelen. Ook Riemer van der Velde is die mening toebedaan, zo laat hij weten bij de SC Heerenveen-podcast Radio Camataru.
De erevoorzitter van de Friezen baseert zijn mening daarbij vooral op de tijd dat Zeneli nog aan de rechterkant speelde. "Zeneli speelde toen op rechts, Larsson op links en Reza werd bijna topscorer van Nederland. Vervolgens gaat Sam weg, Zeneli naar de linkerkant en voetballen we zonder rechtsbuiten. Reza maakt daarna geen goal meer", constateert Van der Velde.
"Heeft dat iets met elkaar te maken? Ik denk van wel. Reza werd toen beschimpt dat hij geen pepernoot meer kon raken, maar ligt dat dan ook aan het systeem? En hadden we dan Zeneli niet op rechtsbuiten moeten houden en op links anders moeten invullen? Als Sam naar binnen ging, was hij eigenlijk de Zeneli van nu", vervolgt de nog altijd van voetbal bezeten erevoorzitter.
"Zeneli speelt nu liever op links, maar die heeft maar één ding in zijn hoofd en dat is op die goal schieten. Als het niet anders kan, legt hij de bal breed en daar heeft Vlappie dan wel een neus voor. Die kruipt er dan gauw onder en dan ontstaat er nog wel eens iets", stelt Van der Velde, die denkt dat de 23-jarige vleugelspeler echter nog beslissender kan worden dan hij al is.
"Hij kan heel goed voetballen en is technisch heel vaardig, behoorlijk snel en kan een goal maken. Hij is goed met rechts maar kan ook behoorlijk met links voetballen. In mijn ogen moet je Zeneli dus beter ontwikkelen op rechts, ik denk dat je er dan veel meer plezier van hebt. Hij heeft maar één ding voor ogen en dat is op de goal schieten. Maar als je met hem praat en zijn grote vaardigheid uitlegt, dan zul je zien dat Sam Lammers ook veel meer goals maakt."
Ondanks dat Zeneli dus - in de ogen van Van der Velde - niet op zijn meest ideale positie staat, is Zeneli momenteel wél assistkoning in de Eredivisie. "Ik ben blij dat hij het goed doet, maar ik denk dat hij nóg beter kan. Maar als ik twee Zeneli's had, dan zou ik één op linksbuiten zetten en één op rechtsbuiten", stelt Van der Velde lachend tot besluit.
Haye blinkt uit: "Stond fantastisch aan de basis van twee goals"
"Ik had verwacht dat Van Amersfoort al iets verder zou zijn"
Been dol op oud-SC Heerenveen-speler: "In Nederland geen betere"
Sahraoui zelfkritisch: "Ik heb wel betere wedstrijden gespeeld"
Van Wonderen geniet van sterkhouder: "Hij wordt elke week beter"
Ziyech was ongelukkig bij Chelsea: "Was vragen om problemen"
Kongolo: "Ik ga niet roepen dat we bij de beste twee gaan eindigen"
Van Amersfoort te laat bij interview door fans: "Ze steunen altijd"
Van Beek nuchter na goal: "Mijn taak is om de nul te houden"
Rust bij Kees van Wonderen: "Ik heb zeker genoten vanavond"
Lof voor Sahraoui: "Dit zijn de tegenstanders om tegen te spelen"
Ziyech over belangrijke stap: "Ik wist zeker: dat moet het worden"
Peer Koopmeiners: "Dan voelt het alsof je achter de feiten aanloopt"
Pastoor: "Dat was voor mij wel een samenvatting van de wedstrijd"
Messi: "Noppert had uitspraken gedaan, ik houd daar niet van"
Van Amersfoort scoorde een wedstrijd niet: "Dan begint het te knagen"
Kees van Wonderen trots: "Dit was één van onze beste wedstrijden"
SC Heerenveen-spelers betalen mee: "Zij hopen op een vol uitvak"
SC Heerenveen op rapport: VI wijst 4 (!) uitblinkers aan na zege
Been enthousiast: "Dan brengen ze Tahiri, Webster en Nicolaescu"
Samenvatting: Van Amersfoort grote man bij winst SC Heerenveen
Kees van Wonderen wijst naar tweetal: "Vond ik echt heel goed"
Van Amersfoort: "Ik kreeg stress en dacht deze moet er wel in"
Van Beek na goal: "Het was lang geleden, alweer twee seizoenen"
Opstelling Heerenveen-Almere City bekend: Van Amersfoort in de spits
Dronken Mario Been pakte schoenen Abe Lenstra: "Zoveel brutaliteit"
SC Heerenveen ontmoet oude bekenden: "Te vroeg afscheid genomen?"
Van der Gijp openhartig: "Hij trok zo die toupet van zijn hoofd"
Rodney Kongolo blikt terug: "Ik voelde dat ik geen kans zou krijgen"
Hakim Ziyech: "Ik wilde ze helpen, was graag weer teruggegaan"

Samenvatting: Van Amersfoort grote man bij winst SC Heerenveen

Dronken Mario Been pakte schoenen Abe Lenstra: "Zoveel brutaliteit"

Van der Gijp openhartig: "Hij trok zo die toupet van zijn hoofd"

Oliver Braude (19) blikt terug: "Dat was mijn favoriete moment"

Verbeek: "Bij SC Heerenveen zeiden ze: zo kan het niet doorgaan"

Samenvatting: SC Heerenveen Vrouwen verliest in eigen huis van PSV
