Pelle van Amersfoort over nieuw leven: "Ik slaap pas om twee uur"

Pelle van Amersfoort
Pelle van Amersfoort Foto: © BSR Agency

Afgelopen zomer verruilde Pelle van Amersfoort sc Heerenveen voor een avontuur in Qatar. De 28-jarige aanvallende middenvelder, die ook als spits uit de voeten kan, tekende een tweejarig contract bij Al-Shahania SC.

Van Amersfoort, geboren in Heemskerk, staat bekend als een echte natuurliefhebber. Tijdens zijn tijd in Friesland jaagde hij graag en ruilde hij wekelijks zijn voetbaltenue in voor boerenkleding. In Qatar liggen de prioriteiten anders. "Hier blijf ik bij vissen met mijn neef", vertelt hij. "Hij woont hier al zes jaar vanwege zijn werk als piloot in Doha."

Het leven in de oliestaat is compleet anders dan in Nederland, vooral door de extreme temperaturen. Overdag buiten zijn is nauwelijks mogelijk, waardoor het dagelijks ritme verschuift naar de avond. "Je hebt hier een heel ander ritme. Het is hier nu al 36 graden en daarom trainen we ook in de avond. Ik slaap meestal pas rond twee uur. De locals gaan nog later slapen, die slapen eigenlijk overdag. Om de warmte te ontwijken leef je ’s nachts en overdag ga je slapen. Dat is heel erg wennen."

Gelukkig is Van Amersfoort niet alleen afgereisd naar het Midden-Oosten. Samen met voormalig ploeggenoot Sven van Beek, met wie hij anderhalf jaar samen speelde bij sc Heerenveen, maakte hij de overstap naar Al-Shahania. De band tussen de twee is hecht gebleven. "We trekken veel naar elkaar toe, ook met onze vrouwen erbij. Dan gaan we een hapje eten of iets doen", vertelt Van Amersfoort.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
14/05
Go Ahead Eagles
20:00
SC Heerenveen
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 FC Twente 31 14 51
6 AZ 31 17 50
7 Go Ahead Eagles 32 3 48
8 SC Heerenveen 32 -16 40
9 Fortuna Sittard 32 -17 39
10 Sparta Rotterdam 32 -2 38
11 FC Groningen 31 -8 38
Bekijk de hele stand