Noppert reageert: "Het gezeik om mij heen, daar was ik klaar mee"

Andries Noppert
Andries Noppert Foto: © Pro Shots

Andries Noppert is niet langer de eerste doelman van SC Heerenveen. Kort na de start van dit seizoen werd hij definitief vervangen door Bernt Klaverboer. De boomlange keeper uit Joure zou het verlies van zijn basisplaats als een opluchting hebben ervaren, maar daar kijkt Noppert zelf anders tegenaan.

"Dat vind ik te gemakkelijk", zegt de Friese keeper tegen de Leeuwarder Courant. Wat wél klopt? "Het gezeik om mij heen. Daar was ik klaar mee. Ik kan wel stoer doen, maar natuurlijk kreeg ik dat mee. Ik ben niet van steen, he? Jezus, dacht ik soms. Wat wordt er nu weer geroepen en geschreven?"

"Vooropgesteld, ik gun mijn collega’s geen blunders. Maar ik dacht wel eens: mijn fouten krijgen veel meer aandacht als die van andere keepers." Dat alles heeft ook te maken met het succesvolle WK van 2022. Dat toernooi bleek voor Noppert zowel een zegen als een vloek. "Best wel, ja. Mensen verwachten dingen die ik niet kon waarmaken."

Noppert omschrijft zijn periode bij Oranje ‘alsof er touwtjes uit het plafond kwamen’. Die greep hij vast en zo klom hij mee naar het niveau van het Nederlands elftal. "Toen kwam ik terug bij Heerenveen. Met alle respect, maar die touwtjes waren weg. Hoe kan ik dan in godsnaam de keeper zijn die ik bij Oranje was?", aldus Andries Noppert.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
zo
1/02
SC Heerenveen
16:45
FC Utrecht
za
7/02
FC Twente
20:00
SC Heerenveen
wo
11/02
Go Ahead Eagles
20:00
SC Heerenveen
zo
15/02
SC Heerenveen
14:30
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
8 Sparta Rotterdam 18 -11 26
9 SC Heerenveen 18 3 24
10 FC Utrecht 17 5 23
11 Fortuna Sittard 18 -4 22
12 Go Ahead Eagles 18 -3 20
Bekijk de hele stand