"Na dat jaar bij SC Heerenveen heeft hij het best moeilijk gehad"

Michel Vlap kreeg tegen Excelsior opnieuw goede mogelijkheden om te scoren, maar de aanvallende middenvelder van FC Twente staat nog altijd droog. Clubwatcher Leon ten Voorde vraagt zich af of de oud-speler van SC Heerenveen dit seizoen nog tot scoren komt.
"Ik hoorde Aad de Mos bij ESPN zeggen dat hij Sem Steijn een veel betere voetballer vindt dan Vlap. Dat slaat nergens op", zegt Ten Voorde in de podcast De Ballen Verstand. "Wat je ook van Vlap vindt, aan de bal is hij vaardiger dan Steijn. Dat is geen diskwalificatie van Steijn, want die heeft andere kwaliteiten. Spelers die niet spelen worden heel groot gemaakt op het moment dat het resultaat tegenvalt."
"Maar Steijn heeft ook best wel een moeilijke periode en brengt het ook niet altijd", vervolgt de journalist. "Ik snap echt wel als je aan de bal echt door wilt voetballen dat Vlap speelt. Hij speelde zaterdag aan de bal ook echt niet heel slecht. Alleen in de zestien... Wat moet ik ervan zeggen? Hij gaat geen goal meer maken."
Vlap lijkt op '8' beter uit de verf te komen dan als aanvallende middenvelder. "Daar heeft hij best wel goede wedstrijden gespeeld. Maar je hebt er twee miljoen voor uitgetrokken en dit is best wel pijnlijk. Ik geloof dat hij op 23 april vorig jaar zijn laatste goal heeft gemaakt. Als je nummer tien bent en de club heeft er twee miljoen voor betaald, dan moet je bij een club als FC Twente nu wel tussen de vijf en tien goals hebben gemaakt. En ook op het aantal assists word je wel op afgerekend."
Achteraf lijkt het geen goede keuze van FC Twente om Vlap definitief over te nemen van Anderlecht. "Na dat goede jaar bij SC Heerenveen heeft hij het best wel moeilijk gehad", weet Ten Voorde. "Ik had daar geen twee miljoen voor betaald, ook op basis van vorig jaar. Maar ik ben niet zo anti-Vlap zoals heel veel supporters zijn. Als is het voor een groot deel terecht. Het kan natuurlijk niet waar zijn dat je als aanvallende middenvelder van FC Twente die bal er niet in schiet."
Vlap is de laatste weken vaker onderwerp van discussie, al weet Ten Voorde dat de Fries niet alles leest op social media. "Maar hier wordt weer een stukje van gemaakt door Twentefans en dat zien spelers altijd wel. Dan zijn ze weer boos. Maar ik geloof niet dat spelers allemaal luisteren naar deze podcast."
Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Narsingh over bizar uitduel bij FC Twente: "Dat blijft altijd bij me"
Jan Vlap: "Dan stort dertig jaar Eredivisie als een bolwerk in elkaar"
Julius (6) loopt mee in line-up: "Waarom mag ik mijn shirt niet aan?"
Gijp over oud-speler SC Heerenveen: "Is toch hartstikke leuk, man!"
Oosting onthult: "Daar kunnen we SC Heerenveen pijn mee doen"
Narsingh vormde duo met Assaidi: "Hadden er meer van moeten genieten"
Noppert beleeft mindere periode: "Dat heeft er misschien mee te maken"
Kees van Wonderen geeft niet op: "Ga zo lang mogelijk door"
Kees van Wonderen legt uit: "Daardoor is ons elftal nog niet in orde"
Nieuw Noord boycot AZ-uit: "Wij zijn niet aanwezig in het uitvak"
"Tegen dat betonvoetbal van Van Wonderen heb je dat wel nodig"
Uitwedstrijd van SC Heerenveen tegen Ajax met één dag verplaatst
Noppert komt met heerlijke anekdote over Oranje: "Noppie was de lul!"
FC Twente-watcher voorspelt: "Dat gaat Heerenveen ongetwijfeld doen"
Van Wonderen: "Wij zien dat er voldoende potentie in deze groep zit"
Oosting over Heerenveen: "Zijn daarmee een concurrent van FC Twente"
Van Wonderen: "Had m'n dochters voorbereid, dat dit kon gaan gebeuren"
Van Beek steunt Van Wonderen: "Zal daar zeker niet achter staan"
Thom Haye hoopt op verbetering: "Dat is het gevaar denk ik ook"
SC Heerenveen-tegenstander kiest spits: "Hij start weer in de basis"
KNVB houdt vast aan richtlijnen: "Krijgen vat op het probleem"
Van Wonderen strijdbaar: "Dan moeten we ook grote kerels zijn"
Sven van Beek: "Vanuit daar probeer je weer op te krabbelen"
Daniel Karlsbakk: "Dit seizoen moet het voor mij gaan gebeuren"
Van Wonderen blikt terug: "Heb dat als een last ervaren, gevoelsmatig"
Joey Veerman: "Had een warm gevoel bij die club, maar dat is weg"
Koopman-kritiek weerlegd: "Je moet feitelijk naar de cijfers kijken"
SC Heerenveen gesteund door vol uitvak in duel tegen FC Twente
Van Wonderen: "Ben geen trainer die zichzelf op de eerste plek stelt"
Webster: "Dat ik niet meteen alles speel, maakt me niet onrustig"

Narsingh over bizar uitduel bij FC Twente: "Dat blijft altijd bij me"

Oosting onthult: "Daar kunnen we SC Heerenveen pijn mee doen"

Noppert beleeft mindere periode: "Dat heeft er misschien mee te maken"

"Tegen dat betonvoetbal van Van Wonderen heb je dat wel nodig"

Noppert komt met heerlijke anekdote over Oranje: "Noppie was de lul!"

Noppert probeerde Messi af te leiden: "Kreeg heel raar antwoord terug"
