Mike Verweij verdedigt oud-SC Heerenvener: "Slaat hij spelers?"

Mike Verweij
Mike Verweij Foto: © BSR Agency

Mike Verweij denkt dat Ronald Koeman zich bepaald niet gelukkig heeft uitgelaten tijdens de persconferentie van het Nederlands elftal. De bondscoach noemde het karakter van voormalig SC Heerenvener Joey Veerman 'anders' en dat gaat er bij de journalist niet in.

"Ronald Koeman is to-taal niet gecharmeerd van Joey Veerman", begint Verweij in de podcast Kick-off van De Telegraaf. Vervolgens hoort de journalist de cijfers van de poll, die aangeven dat 66 procent van de stemmers de PSV'er mist in Oranje. "Dat kan ik me heel goed voorstellen. Als je zijn statistieken ziet, die zijn verbluffend."

Op het EK van 2024 was Veerman nog basisspeler in Oranje, maar sinds dat toernooi speelde hij geen interland meer. Wat daar is gebeurt? "Veerman werd na ruim een half uur gewisseld tegen Oostenrijk en toen zakte hij ook door het ijs", gaat de journalist verder. "Hij leek stijf te staan van de zenuwen en het was, denk ik, zijn slechtste wedstrijd ooit. Een coach heeft dan alle recht om je eruit te halen."

"En dan mag een speler teleurgesteld zijn, maar wij zien niet wat er achter de schermen gebeurt", vervolgt hij. "Kennelijk is dat zulk vervelend gedrag geweest, dat Koeman hem niet meer wil selecteren. Maar we zijn twee jaar verder en ik vind dat Koeman ook dan even met Veerman kan gaan zitten. Wat er ook gebeurt is, want dat weten we niet, maar als hij dan had gezegd van: 'Joey, hoe je je toen gedragen hebt, dat wil ik nooit meer zien. Kan ik er van op aan dat dat nooit meer gebeurt? Anders stuur ik je met de eerste vlucht vanuit Amerika terug naar Nederland'."

"Nu is het een obstakel om hem niet meer te selecteren. En ik vind de opmerking tijdens de persconferentie dat het karakter van Joey Veerman 'anders' is... Dat laat zóveel ruimte over voor speculaties. Slaat hij deuren in? Slaat hij spelers op hun gezicht? Sluit hij zich op in zijn kamer? Wat doet hij dan? Ik vind dat heel gek. Spreek het dan uit", aldus Verweij.

Lees meer:
0 reacties