Klaverboer over opbouwen: "Vind het leuk, zo lang het goed gaat"

Bernt Klaverboer
Bernt Klaverboer Foto: © BSR Agency

Bernt Klaverboer heeft sinds half september een vaste plek onder de lat bij SC Heerenveen. De 20-jarige doelman kreeg zijn kans, mede doordat Andries Noppert naar de bank verdween, en maakte in meerdere wedstrijden een sterke indruk. Klaverboer beseft zelf ook dat hij momenteel in een goede fase zit.

"Ik denk dat ik veel ballen kan tegenhouden, daar staat een keeper ook voor. Ik denk dat ik ook aan de bal wel wat kan toevoegen aan het team", zegt Klaverboer tegen ESPN. Hij speelt bovendien met vertrouwen en durft soms risico te nemen. Zo kapt hij af en toe een aanvaller uit, en helpt hij mee in de opbouw. "Ik vind het leuk, zo lang het goed gaat. Dat uitkappen gebeurt gewoon, het is een reactie. Gelukkig ging het goed en schatte ik het goed in. "

Klaverboer bleek al vroeg talentvol als keeper, maar stond in zijn jeugd niet alleen in het doel. Bij de amateurs speelde hij ook geregeld in het veld. "Bij kinderen is het vaak nog kluitjesvoetbal en dan sta je alleen aan de andere kant van het veld en doe je niet echt mee. Om mijn energie kwijt te raken, ging ik vaak een helftje het veld in. Uiteindelijk heb ik voor keepen gekozen en dat is een hele goede keuze geweest. Zo lang ik genoeg te doen had, vond ik het ook altijd heel erg leuk", aldus Klaverboer. 

Lees meer:
0 reacties