Kersten baalt van nieuwe rol: "Dan had ik er mee kunnen leven"

Sam Kersten
Sam Kersten Foto: © BSR Agency

Sam Kersten baalt enorm dat hij zijn basisplek kwijt is bij SC Heerenveen. De verdediger is eigenlijk per toeval voorbijgestreefd door Maas Willemsen en Joris van Overeem. 

Kersten begon dit seizoen net als vorig jaar in het centrum met Nikolai Hopland, maar nadat beide spelers geblesseerd raakte moest Robin Veldman noodgedwongen voor Willemsen en Van Overeem kiezen. Dat duo maakte tegen NEC zoveel indruk dat de oefenmeester het ook tegen FC Utrecht en Excelsior liet staan. 

Kersten is weer terug van zijn kwetsuur, maar moest het de laatste twee duels dus met een invalbeurt doen, en dat is frustrerend voor de verdediger. "Omdat ik zelf het idee had dat ik er lekker in zat en nu dan ook het idee heb dat ik hier niets aan kan doen", vertelt hij aan Voetbal International. "Dit is gewoon een vervelende samenloop van omstandigheden. Als ik in de eerste vijf wedstrijden niet goed had gespeeld, of een onzekere factor was, dan had ik er nog iets meer mee kunnen leven."

De 27-jarige centrale verdediger begrijpt de keuzes van zijn trainer wel. "Ik ben niet iemand die er dan met de pet naar gaat gooien, niet zijn best doet of vervelend wordt in de groep, hoor. Hooguit word ik soms een beetje cynisch, maar verder blijf ik gewoon normaal doen", verzekert hij. Zaterdag tegen Excelsior was hij met zijn winnende treffer wel enorm belangrijk vanaf de bank. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
SC Heerenveen
12:15
AZ
vr
28/11
PEC Zwolle
20:00
SC Heerenveen
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
zo
14/12
Sparta Rotterdam
12:15
SC Heerenveen
vr
19/12
Heracles Almelo
20:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
10 Fortuna Sittard 12 -2 16
11 Sparta Rotterdam 12 -10 16
12 SC Heerenveen 12 -2 14
13 FC Volendam 12 -4 13
14 NAC Breda 12 -6 12
15 PEC Zwolle 12 -13 12
Bekijk de hele stand