Kees van Wonderen onder vuur: "Zou een historische schande zijn"

Kees van Wonderen
Kees van Wonderen Foto: © BSR Agency

Kees van Wonderen vertrekt aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer bij Schalke 04. De oud-trainer van SC Heerenveen bivakkeert met de Duitse grootmacht op een teleurstellende dertiende plaats in de Tweede Bundesliga. De Duitse media vraagt zich af of de club Van Wonderen niet eerder had moeten ontslaan.

"Nooit eerder eindigde Schalke in de 121-jarige clubgeschiedenis op een lagere positie dan de twaalfde plaats in de Tweede Bundesliga", schrijft Bild vrijdagochtend. "Handhaving is inmiddels vrijwel zeker, maar er staat meer op het spel. Van Wonderen heeft geen werkdruk meer, hij vertrekt toch. Maar hij moet zijn reputatie redden."

De Duitse krant ziet nog een probleem voor Schalke 04. "Een nieuw negatief record zou een historische schande zijn, die het rekruteren van potentiële spelers en sponsoren zou schaden. En worden ze vijftiende, dan is er ook een probleem voor het toernooi om de DFB-Pokal. Dat betekent dat de geplaatste status verdwijnt." Schalke 04 kan dan in de eerste ronde van het Duitse bekertoernooi al clubs als Bayern München, Bayer Leverkusen of Borussia Dortmund treffen.

"En elke lagere positie kost ook nog televisiegelden, terwijl de club een schuld heeft van 149 miljoen euro", vervolgen Schalke-watchers Peter Wenzel en Christian B. Kitsch. "De nederlaag tegen Kaiserslautern geeft echter aanleiding tot vrees voor een verdere negatieve neergang. De vraag is: is het fout geweest om Van Wonderen niet te ontslaan? Schalke betaalt een hoge prijs voor die beslissing."

Ook Kicker uit haar zorgen. "Deze situatie bezorgt de clubleiding hoofdpijn", schrijft Schalke-watcher Toni Lieto. "Een voortdurend wisselvallig team, terwijl de beste speler, Kenan Karaman ook nog gemist wordt door een schorsing. Schalke heeft het op één na hoogste aantal tegendoelpunten. De angst voor slechtere resultaten is groot. En terecht."

Schalke heeft nog een voorsprong van vier punten op de vijftiende plaats en wil niet nog twee plekken zakken om zo aan de 'amateurkant' van het bekertoernooi terecht te komen. "Een horrorscenario. Schalke in de amateurpot. Deze club zal in het middelpunt van de belangstelling blijven staan, maar de blik naar beneden moeten richten."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
14/12
Sparta Rotterdam
12:15
SC Heerenveen
vr
19/12
Heracles Almelo
20:00
SC Heerenveen
zo
11/01
SC Heerenveen
12:15
Feyenoord
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
zo
25/01
Go Ahead Eagles
20:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 Sparta Rotterdam 15 -11 20
10 Go Ahead Eagles 15 -1 18
11 Fortuna Sittard 15 -4 18
12 SC Heerenveen 15 -3 17
13 Excelsior 15 -12 16
14 PEC Zwolle 15 -17 16
15 FC Volendam 15 -8 14
Bekijk de hele stand