Kai Jansen kijkt naar zichzelf: "Daar ben ik beter in geworden"

Kai Jansen loopt warm
Kai Jansen loopt warm Foto: © Pro Shots

De 18-jarige Kai Jansen beleefde een succesvol trainingskamp met sc Heerenveen in Navata. Ook in Friesland zet de Meppeler op een geduldige en gestaag manier stappen richting zijn voetbaldroom. Kai speelt al jarenlang bij SC Heerenveen en begon er als klein jongetje.

Na ieder seizoen viel de balans positief uit voor Kai: hij mocht blijven. Tegenover Steenwijker Courant vertelt hij: "Ik begon als spits, maar ben steeds meer middenvelder geworden. Dat kwam omdat een van de trainers zag dat ik ook verdedigende arbeid leverde. Daar moet ik het ook van hebben. Ik kan de hele wedstrijd blijven gaan en word niet snel moe."

"Zelf vind ik mij een dynamische, allround middenvelder die veel diep kan gaan, maar die dus ook kan verdedigen. Ik vind mezelf een 8- of een 10-speler. Waar ik nog aan moet werken, is het gevoel voor ruimtes. Bijvoorbeeld op de goede manier vrijkomen, als de centrale verdediger een linie overslaat en mij inspeelt. Dus dat ik dan meteen klaarsta en weet hoe ik moet opendraaien en wat ik daarna moet doen. Daar ben ik zeker beter in geworden, maar dat moet nóg beter", zo besluit hij.

Lees meer:
0 reacties