Joey van den Berg hoopt: "Heerenveen moet terug naar dat niveau"

Joey van den Berg in duel met Dico Koppers
Joey van den Berg in duel met Dico Koppers Foto: © Pro Shots

Joey van den Berg is momenteel één van de assistent-trainers van Robin Veldman bij SC Heerenveen. Heeft de oud-middenvelder van de Friezen zelf ook de ambitie om ooit de hoofdcoach te worden van het eerste elftal van Heerenveen?

"De ambitie om hoofdtrainer te worden, heb ik totaal niet", zegt Van den Berg eerlijk tegen FeanFan Magazine. "Ik denk dat ik vooral in mijn kracht kom als ik met mensen bezig ben en niet teveel met randzaken en tactiek. Ik wil met het liefst focussen op het door ontwikkelen van spelers. Er wordt weleens gedacht dat talenten uitgeleerd zijn als ze vanuit de jeugd naar het eerste team gaan, maar dat is niet zo. Je kan ze ook dan nog helpen om een hoger niveau te halen."

Van den Berg hoopt dat de jeugdopleiding van de Friese club terugkeert naar het niveau toen hij in de Akademy speelde. "Zeker in mijn tijd behoorde de jeugdopleiding van SC Heerenveen tot de top van Nederland. Ik vind dat we weer terug moeten naar dat niveau. Volgens mij zetten we momenteel echt mooie stappen", aldus Joey van den Berg, assistent-trainer bij SC Heerenveen.

Lees meer:
0 reacties