Jeroen Schepens: "Ik wist dat ik naar een land in oorlog ging"

Oliver Braude en Jeroen Schepens
Oliver Braude en Jeroen Schepens Foto: © BSR Agency

Jeroen Schepens was assistent-trainer bij Fortuna toen hij werd benaderd door Shakhtar Donetsk. Hij zou anderhalf jaar bij de club blijven en is inmiddels assistent-trainer van SC Heerenveen. Donderdagavond zit hij als supporter van de Oekraïense club voor de televisie, als Shakhtar het in de halve finales van de Conference League opneemt tegen Crystal Palace.

Hoe Shakhtar bij de trainer kwam? "Marino Pusic", antwoordt Schepens in de Leeuwarder Courant. "Ik heb geen gezin en kon dus meteen naar Oekraïne. Ik wist natuurlijk dat ik naar een land ging waar oorlog was. Maar ik wist ook: deze kans is een once in een lifetime. Ik ging van een Nederlandse degradatiekandidaat naar een club in de Champions League."

"Je kunt altijd terug als het niet bevalt', zei mijn moeder. Zo stond ik er ook in. Ik heb anderhalf jaar in Oekraïne ontzettend veel geleerd", gaat de assistent-trainer verder. Bij de Oekraïense club ontwikkelde hij zichzelf als trainer. "Naast tactiek gaat ook om de omgang met spelers. Hoe ga je om met verschillende culturen? Met jongens die financieel onafhankelijk zijn? Hoe haal je het maximale uit een groep?"

"Na de crematie ging ik weer naar Oekraïne voor het slot van het seizoen."
Jeroen Schepens

Schepens zat goed op zijn plek bij Shakhtar, maar door een heftige situatie in zijn privéleven veranderde dat. "Mijn moeder overleed na een heel kort ziekbed. Ik ging tijdens het seizoen een paar weken terug naar Nederland, zodat ik een deel van de zorgtaken op me kon nemen. Na de crematie ging ik weer naar Oekraïne voor het slot van het seizoen."

"Marino heeft me overal geweldig bij geholpen", gaat hij verder. "Ik heb met hem ook besproken wat mijn beste vervolgstap zou zijn. Ook gezien mijn privésituatie. Mijn vader is acht jaar geleden al overleden. Ik wilde dit seizoen per se in de buurt van mijn zus en de rest van mijn familie werken."

En toen kwam SC Heerenveen in beeld. "Deze club, de ambitie om aanvallend te voetballen en goede gevoel dat ik van de technische staf kreeg… Ik ben met de volle overtuiging aan deze baan begonnen. Er is rust binnen de club. Dat is fijn, maar wat bij elke voetbalclub overheerst is dat je het maximale uit het team wilt halen."

"Waar hebben we het laten liggen? Wat kan beter? Hoe houden we de honger in de groep? Leuk dat we onlangs met 4-2 van PEC Zwolle wonnen, maar hoe komt het dat we op een 0-2 achterstand kwamen? We moeten kritisch blijven", aldus Schepens.

Lees meer:
0 reacties