Jahanbakhsh over oud-trainer: "Grapte dat hij speeches oefende"

Alireza Jahanbakhsh
Alireza Jahanbakhsh Foto: © Pro Shots

Speler van SC Heereneveen Alireza Jahanbakhsh en speler van Lommel SK Stijn Wuytens, werkten in het verleden samen met Arne Slot. Zij lichten toe hoe de coach zijn spelers prikkelt en verantwoordelijkheid neem. Arne Slot heeft zich ontwikkeld tot een succescoach bij Feyenoord, onder andere dankzij zijn overtuigende communicatie en scherpe tactische keuzes. 

In gesprek met Voetbal International zegt Wuytens: "Hij wisselde me na een uur, terwijl ik vond dat ik goed in de wedstrijd zat. Ik wil niet zeggen dat we zijn gebotst, maar daar hebben we het wel even over gehad. Weet je? Veel trainers willen het er niet over hebben. Die hebben zoiets van: Ik maak de keuzes. Sommigen kunnen het niet eens uitleggen en doen het puur op basis van gevoel." Slot, daarentegen, kiest ervoor om zijn beslissingen te bespreken, wat vertrouwen en respect creëert bij zijn spelers.

Ook Alireza Jahanbakhsh benadrukt het unieke leiderschap van Slot. De Iraniër herinnert zich de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille in de halve finale van de Conference League als een moment dat de mentaliteit van de coach perfect illustreerde. Slot gebruikte zijn woorden om het team te motiveren: "Gekke fans en altijd lastig voor clubs, maar Slot begon gewoon zo overtuigend te praten: Dit is misschien de laatste kans voor de club Feyenoord om naar een Europese finale te gaan. Jullie kunnen geschiedenis schrijven. Jullie kunnen de enige 25 Feyenoord-spelers worden die de Conference League-finale bereiken."

Jahanbakhsh voegt eraan toe: "Soms maakte ik grapjes tegen de jongens dat ik dacht dat Arne zijn speeches wel moest oefenen voor de spiegel. Het was altijd zó natuurlijk." Dit onderstreept Slots vermogen om zijn team te inspireren met authenticiteit en een scherp gevoel voor timing. Zijn benadering combineert menselijkheid met een sterke focus op doelen, wat hem tot een geliefde en effectieve leider maakt.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
25/01
FC Groningen
21:00
SC Heerenveen
za
1/02
SC Heerenveen
20:00
Fortuna Sittard
zo
9/02
SC Heerenveen
16:45
FC Twente
zo
16/02
PEC Zwolle
14:30
SC Heerenveen
zo
2/03
SC Heerenveen
12:15
AZ
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
7 Go Ahead Eagles 19 7 31
8 Fortuna Sittard 19 -6 25
9 NAC Breda 19 -9 25
10 SC Heerenveen 19 -14 24
11 NEC Nijmegen 19 3 23
12 Willem II 19 -2 23
13 PEC Zwolle 19 -9 20
Bekijk de hele stand