Huntelaar overweegt terugkeer in voetballerij: "Dat lijkt me leuk"

Klaas Jan Huntelaar
Klaas Jan Huntelaar Foto: © Pro Shots

Klaas-Jan Huntelaar weet nog niet precies welke richting hij op wil binnen de voetballerij, maar een terugkeer sluit hij niet uit. De voormalig spits van SC Heerenveen was na zijn carrière als technisch manager actief bij Ajax. Ook spelersbegeleiding spreekt hem inmiddels aan.

Na zijn actieve loopbaan koos Huntelaar er bewust voor om niet direct als trainer verder te gaan. Hij merkte dat de afstand tot het veld op dat moment nog te klein was. "Voetbal lag nog zo dichtbij me. Als ik op het veld stond, wilde ik nog gewoon spelen. Het trok me op dat moment minder", vertelt hij in de Pak Schaal Podcast van Voetbal International.

Bij Ajax vond Huntelaar vervolgens een andere manier om actief te blijven binnen de sport. Als technisch manager hield hij zich onder meer bezig met de selectie en scouting. "Ik vond het leuk om met spelers bezig te zijn. Met de scouting. Welke spelers komen eraan? Dat aspect vond ik heel leuk."

Zijn periode bij Ajax verliep uiteindelijk anders dan gehoopt. De club kende een roerige periode en Huntelaar kreeg te maken met een burn-out. Inmiddels is hij opgekrabbeld en kijkt hij voorzichtig vooruit naar wat de toekomst hem kan brengen. Een duidelijk plan heeft de 76-voudig international nog niet. "Ik zou het nog niet echt weten. Misschien wel weer hetzelfde", zegt Huntelaar.

Daarbij zou hij het technisch management opnieuw kunnen overwegen, maar dan onder andere omstandigheden. "Alleen dan dat alles goed gestructureerd is en alles duidelijk is, in plaats van veel onduidelijk soms. In de rebound scoren? Zo kun je het zien. En anders weet ik het eigenlijk nog niet. Spelersbegeleiding lijkt me ook wel leuk. Daar ben ik nu net in begonnen, samen met mijn zaakwaarnemer."

Huntelaar is inmiddels begonnen met het begeleiden van jonge voetballers. Zijn eigen carrière kan daarbij goed van pas komen. "Ik heb zelf het hele traject doorlopen, dus ik weet welke keuzes je moet maken om uiteindelijk in de top te komen. Die spelers begeleiden lijkt me wel interessant. Een beetje zoals met Mika Godts, maar dan niet vanaf de kant van de club."

Lees meer:
0 reacties