Henk de Jong: "Heerenveen heeft Cambuur het goede voorbeeld gegeven"
SC Cambuur neemt het in de halve finale van de beker op tegen NEC. De Leeuwarders kunnen volgens Henk de Jong inspiratie halen uit wat SC Heerenveen in 1993 presteerde door als eerste divisieclub in de kwartfinale PSV te verslaan. Uiteindelijk bereikte Heerenveen de bekerfinale, die werd verloren van Ajax.
"Daar willen hier niet zoveel mensen over praten", begint De Jong tegen Omrop Fryslân. "Maar zij hebben het goede voorbeeld gegeven door van PSV te winnen met 2-1. Dat is het begin van dat ze écht goed zijn geworden. Het zou voor ons ook goed zijn als we met 15.000 tot 20.000 mensen van Cambuur naar De Kuip kunnen."
De Jong droomt van een volle Kuip, met 25.000 Cambuur-supporters. De trainer hoopt dat de club dan net zo'n doorbraak meemaakt als SC Heerenveen in 1993. "Stel: we winnen van NEC, hè", zegt De Jong tegen het Algemeen Dagblad. "Man, dan krijg je een schwung hier, dat wil je niet weten. Kun je jaren op teren", aldus Henk de Jong.