Heerenveen-verdediger Hopland trots: "Als zo'n ploeg je wil..."
Nikolai Hopland wordt dit seizoen door SC Heerenveen gehuurd van Aalesunds. De Friezen hebben echter aan het einde van dit seizoen een optie tot koop op de Noorse verdediger. In zijn eerste wedstrijden voor de club maakt Hopland al veel indruk in de Friese defensie.
De international van Jong Noorwegen was aan het einde van de transferperiode erg trots om te horen dat SC Heerenveen belangstelling toonde. "Ik vond het heel speciaal dat deze club me wilde hebben", zo vertelt Hopland tegen FeanFan Magazine. "Als zo'n ploeg je wil, betekent het dat je iets goed hebt gedaan. Deze transfer is een mooie beloning voor mij."
Hopland komt dus over van het Noorse Aalesunds, en moest in het begin wennen aan het niveau in de Eredivisie. "Het niveau is hier een stuk hoger dan ik gewend was, maar ik heb me snel kunnen aanpassen en mezelf kunnen laten zien in een paar wedstrijden. Dat heeft ook met de selectie te maken. Het is een leuk team, waardoor ik meteen het gevoel had dat ik onderdeel van de groep was. Maar ook de plaats zelf voldoet goed. Ik had al heel snel een appartement en qua inwoners lijkt het wel op Alesund", aldus Nikolai Hopland.