Hansma verklaart opvallende transfers: "We moeten waarde creëren"

Johan Hansma en Ferry de Haan in de Euroborg
Johan Hansma en Ferry de Haan in de Euroborg Foto: © BSR Agency

Johan Hansma heeft in zijn carrière al vaker de Franse markt afgespeurd. De technisch manager van SC Heerenveen haalde eerder bij Almere City verschillende spelers uit Frankrijk en zette die lijn door in Friesland. Zo kwamen onder anderen Lanroy Machine, Darling Blady en Maxence Rivera vanuit Franse competities naar Heerenveen.

Hansma ziet nog altijd veel mogelijkheden in Frankrijk. Dat heeft volgens hem vooral te maken met het feit dat talentvolle spelers daar niet altijd direct opvallen. Onlangs kreeg de technisch manager nog een appje van Thomas Robinet, een speler die hij eerder naar Almere City haalde. "Dat was een van mijn eerste signings bij Almere City en deze zomer heeft hij, op dertigjarige leeftijd, nog een prachtige stap van Duinkerke naar FC Nantes gemaakt", zegt Hansma tegen Voetbal International. 

Hansma vervolgt: "Junior Kadile speelt inmiddels bij een Champions League-club (RC Lens, red.) en Yoann Cathline is volgens mij een prima speler voor FC Utrecht. Toen we deze jongens naar Almere haalden, kende niemand ze nog. Ze hadden ook geen sprekende statistieken, maar als ze die wel hadden, hadden we ze ook niet kunnen halen. Daar moeten we dus doorheen kunnen kijken."

Die werkwijze vraagt volgens Hansma wel om geduld. "Ik begrijp het best vanuit het oogpunt van een supporter: die ziet dat er een nieuwe speler komt en wil dat die speler er meteen staat. Maar zover zijn we bij Heerenveen nog niet. We halen spelers bij wie we talent zien en dan is het aan ons om die spelers door te ontwikkelen tot goede spelers."

"Dat kost tijd, maar hoort bij de fase waar we als club in zitten. We moeten op deze manier waarde creëren en spelers uiteindelijk voor een mooi bedrag doorverkopen. In Frankrijk liggen er in mijn ogen voldoende kansen om er op deze manier mee aan de slag te gaan", aldus Hansma.

Lees meer:
0 reacties