Gerald Sibon enthousiast: "Iedereen kijkt daar nu al naar uit"

Gerald Sibon voor een wedstrijd met de Ajax Legends
Gerald Sibon voor een wedstrijd met de Ajax Legends Foto: © BSR Agency

Gerald Sibon is blij met de promotie van SC Cambuur. De voormalig SC Heerenvener kijkt uit naar de Friese derby. 

SC Cambuur promoveerde vorige week na drie seizoenen terug naar de Eredivisie. Dat betekent dat er volgend seizoen weer Friese derby's gespeeld worden. "Dat is juist het leuke, dat het weer wat extra kan leven. Ik vind het hartstikke leuk", vertelt Sibon in Omroep Abe van de Leeuwarder Courant. "Iedereen kijkt nu al uit naar de derby. Over en weer zijn er al wat steken in de rug. Ik moedig het alleen maar aan."

Moet SC Heerenveen zich geen zorgen maken dat SC Cambuur de club in de weg gaat zitten? "Ze scouten ook international, dus daar vissen ze niet in dezelfde vijver. De budgetten verschillen nog wel. Voor bedrijven is het wel interessant om naar Leeuwarden te gaan", denkt Sibon. "Daar komen nu ook grote clubs. Je moet creatief zijn en zorgen dat je meer te bieden hebt dan de andere. Concurrentie."

Ook Sander de Vries denkt dat het juist goed voor SC Heerenveen is dat SC Cambuur terug is. "Het is toch hartstikke goed. SC Heerenveen wordt zo op scherp gezet", aldus de clubwatcher, die de afgelopen tijd met meerdere prominenten sprak over de toekomst van het Friese voetbal. "Daar komt toch uit naar voren dat de clubs elkaar gaan versterken als ze beide op het hoogste niveau acteren."

Lees meer:
0 reacties