Gall: "Iedereen vond het leuk voor Heerenveen, ook bij Groningen"

Joop Gall
Joop Gall Foto: © Pro Shots

Joop Gall is een clubicoon van FC Groningen, maar in het seizoen 1990-1991 speelde hij ook nog een jaar voor SC Heerenveen. Een transfer naar de Friese club leek alleen mogelijk met een klein wonder – maar dat wonder gebeurde uiteindelijk ook.

"Alleen bij een promotie zou ik naar SC Heerenveen verkassen. Na twee van de vier poulewedstrijden hadden ze nul punten", zegt Gall tegen het Dagblad van het Noorden. "Mijn transfer was dus van de baan, dat kon bijna niet anders. Ik ging op vakantie en belde na een week mijn vader, die me tot mijn stomme verbazing vertelde dat SC Heerenveen de laatste twee wedstrijden had gewonnen en met een minimaal verschil in doelsaldo de finale van de nacompetitie had bereikt, waarin ze later FC Emmen versloegen."

Toch waren de contractonderhandelingen met Heerenveen nog niet zo makkelijk voor Gall. "Ik kwam bij Riemer en Annie thuis in Bakkeveen, maar we kwamen er niet uit. Hij vond het schandalig wat ik vroeg. Ik wilde naar huis gaan, maar Annie zei tegen Riemer, die duivenmelker was: ‘ga maar even bij de duiven kijken’. Nou, dat heeft ie een paar keer moeten doen van Annie en uiteindelijk kwamen we eruit."

Niemand in Groningen keek raar op van de transfer van Gall naar SC Heerenveen. "Nee joh, schei uit!. Heerenveen was dat leuke dorpsclubje, een laagvlieger in de eerste divisie, die per ongeluk promoveerde. Er was helemaal geen sprake van enige rivaliteit. Iedereen vond het leuk, ook in Groningen", aldus oud-speler Joop Gall. 

Zet in op SC Heerenveen tegen Telstar!

SC Heerenveen speelt zaterdagavond de thuiswedstrijd tegen Telstar. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties