Foppe de Haan: "Redelijk dat Robin hem erbij heeft betrokken"

Robin van Persie en Foppe de Haan
Robin van Persie en Foppe de Haan Foto: © Pro Shots

Robin van Persie heeft bij SC Heerenveen zijn staf samengesteld. In die staf: een 'coach van de coaches'. De 67-jarige Nico Romeijn verruilde net als Van Persie Feyenoord voor SC Heerenveen.

Een coach van de coaches is niet compleet nieuw in de voetbalwereld of bij SC Heerenveen. Foppe de Haan werkte eerder bij de Friese club met een klankbord, zo vertelt hij aan de Leeuwarder Courant. "Dat was een man uit het bedrijfsleven. Hij kwam één keer per maand langs." Deze persoon sprak niet alleen met De Haan, maar ook met zijn toenmalige assistenten, Gertjan Verbeek en Henk Herder.

Het takenpakket van het klankbord van De Haan en Romeijn komt aardig overeen. "Luister goed, kijk en vraag. En stel vooral open vragen, want dan kom je dingen te weten en moeten coaches nadenken over hun beslissingen", noemt De Haan als cruciale punten. Hij kent Romeijn: "Nico is een geweldige kerel. Hij zal geen controverses veroorzaken in de trainerskamer. Maar zijn bijdrage kan heel verfrissend zijn. Ik denk dat het heel redelijk is dat Robin hem erbij heeft betrokken."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
vr
4/04
SC Heerenveen
20:00
Willem II
za
12/04
Sparta Rotterdam
18:45
SC Heerenveen
za
19/04
SC Heerenveen
20:00
Almere City
zo
27/04
SC Heerenveen
14:30
NEC Nijmegen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
13 Heracles Almelo 26 -14 28
Bekijk de hele stand