Ferry de Haan ziet ontwikkeling: "Vroeger was dat eenvoudiger"

Ferry de Haan
Ferry de Haan Foto: © BSR Agency

SC Heerenveen merkt dat het tegenwoordig steeds moeilijker wordt om oefenwedstrijden mét publiek te regelen. De veiligheidsafdelingen van clubs draaien overuren om alles te regelen. 

SC Heerenveen speelde deze voorbereiding al een paar goed bezochte wedstrijden in de regio, maar zag ook de wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers afgelast worden. De Engelse club was niet blij met de reisverplichtingen van de gemeente en besloot af te zeggen.

Ook voor oefenduels komen er tegenwoordig veel extra voorbereidingen kijken. "Het was vroeger eenvoudiger om een oefenwedstrijd te organiseren. Nu moet er veel meer worden geregeld”, legt Ferry de Haan uit aan de Leeuwarder Courant

Dat heeft vooral te maken met de veiligheid. "Er zijn clubs die steeds vaker met ultra’s te maken hebben", weet de algemeen directeur van SC Heerenveen. "Je kunt jezelf afvragen: hoe vaak is er écht iets fout gegaan in de voorbereiding? Niettemin willen gemeenten geen risico’s nemen."

Lees meer:
0 reacties