'Druk op de ketel' bij SC Heerenveen: "KNVB heeft het urgent gemaakt"

De Azerion Vrouwen Eredivisie wordt onderdeel van de afdeling betaald voetbal. De clubs moeten daarvoor binnenkort bij een betaaldvoetbalorganisatie horen om uit te mogen komen in de competitie.
Het zorgt voor druk bij SC Heerenveen Vrouwen, dat niet onder de mannenclub valt, maar een eigen stichting is. "We dragen alleen dezelfde naam", legt voorzitter Jessica Roosenburg uit bij Omrop Fryslân. Ze is al wel langer in gesprek met SC Heerenveen. "Maar er komt nu wel wat druk op de ketel. We onderzoeken het, daar ben ik positief over, maar de KNVB heeft het heel urgent gemaakt."
Roosenburg is wel blij met het besluit van de KNVB. "Dat de vrouwen nog onder de amateurtak vallen is een gekke constructie. We hangen er wat tussenin. Dat we nu van amateurvoetbal naar betaald voetbal zullen gaan, is fantastisch. We zijn alleen wat minder gelukkig met de snelheid waarmee het moet."
Volgens haar is er vooral nog discussie over de financiële haalbaarheid: "Bij het vrouwenvoetbal blijven de inkomsten gewoon heel erg achter. Je moet wel inkomsten genereren om bestaansrecht te hebben als organisatie. Bij de vrouwen is het vooralsnog 100 procent sponsoring, terwijl het bij de mannen ook volle stadions, shirtverkoop, opleidingsvergoeding, transfervergoeding en mediagelden zijn", aldus Roosenburg.
Daardoor stond SC Heerenveen eerder niet welwillend tegenover een integratie, iets dat volgens Roosenburg nu anders is. "In de basis horen we bij Heerenveen. Het zou heel jammer zijn als het niet lukt en er geen vrouwenvoetbal in Noord-Nederland is. SC Heerenveen Vrouwen is een van de oudste clubs binnen de Eredivisie Vrouwen, maar tegelijkertijd is het ook iets nieuws. Daar moet een investering tegenover staan."
Volgens de voorzitter komt er nu een spannende tijd aan. "Want het is buigen of barsten. We zijn met een heel team en werkgroepen bezig om onderzoek te doen en plannen te maken. Ik ben positief gestemd, iedereen heeft de wil. Nu moet het haalbaar worden", besluit Roosenburg.
Driessen voorspelt play-offs: "Dat is normaal gesproken de finale"
Andries Noppert keert terug in definitieve selectie Oranje
'Handenbinder' Sahraoui imponeert : "Ik vind hem een geweldenaar"
Van Hanegem: "Een speler die niet echt opviel bij SC Heerenveen"
Van Hooijdonk zeker: "Dit was mijn laatste competitiewedstrijd"
Jans: "We hebben uit bij Heerenveen verloren en thuis gelijk gespeeld"
Noppert ziet verbeterpunten richting play-offs: "Dat moet eruit"
Van Wonderen beseft: "Wij zullen top moeten zijn tegen FC Twente"
SC Heerenveen eindigt opnieuw als achtste: "Zo slecht is dat niet"
Bekkema trots op debuut: "Dit was niet voor de wedstrijd besproken"
Emotionele Joey Veerman wordt bedreigd: "Het is een schijtwereld"
SC Heerenveen-keeper Andries Noppert verkozen tot Speler van het Jaar
FOTO'S | SC Heerenveen-supporters tonen geniaal degradatiespandoek
Lovende Noppert: "Hij is een fantastische collega en een Fries"
SC Heerenveen plaatst zich voor Europese play-offs na overwinning
Oud-SC Heerenveen keeperstrainer vertrekt bij FC Groningen
Bekkema blij met verlenging: "Er gaat qua keepers wat gebeuren"
MATCHDAY | Andries Noppert terug onder de lat bij SC Heerenveen
Nieuw Noord neemt op lollige wijze afscheid van degradanten
Kees van Wonderen is positief: "Hij koppelt dat aan kwaliteit"
Noppert: "90 minuten moet genoeg zijn om geselecteerd te worden"
Van den Boomen keert terug in Eredivisie: "Dinsdag of woensdag"
Jan Streuer realistisch: "Dan blijft alleen SC Heerenveen over"
Doke Schmidt over toekomst: "De Friese profclubs zijn nu op hé?"
Hake 'waarschuwt' SC Heerenveen: "We moeten die wedstrijd winnen"
VIDEO | SC Heerenveen- en Cambuur-hooligans rellen in Leeuwarden
'Transfervrije Van den Boomen tekent bij Nederlandse topclub'
"Thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen normaal een zekere overwinning"
GA Eagles met vertrouwen naar SC Heerenveen: "Er zit nog iets in"
'Vermoedelijke opstelling: Noppert terug, gepuzzel in achterhoede'

Jan Streuer realistisch: "Dan blijft alleen SC Heerenveen over"

VIDEO | SC Heerenveen- en Cambuur-hooligans rellen in Leeuwarden

Lidberg wil winnen van SC Heerenveen: "Zal een lastige taak worden"

Pierie stellig: "Daarin zijn nog heel veel onzekerheden bij Ajax"

Rene Wagelaar: "Hij had niet weg moeten gaan bij SC Heerenveen"

Michiel Kramer: "We maken nog kans, Heerenveen moet verliezen"
