Dilemma voor opvolger Van Persie: "Zekerheid of kampioensfeest?"

SC Heerenveen heeft zijn zinnen gezet op Rick Kruys als nieuwe hoofdtrainer, nu Robin van Persie vertrokken is naar Feyenoord. De Friese club wil geen tijdelijke oplossing, maar een coach voor de lange termijn. De vraag is echter of Kruys bereid is om zijn succesvolle periode bij FC Volendam vroegtijdig af te breken, aldus het Algemeen Dagblad.
De 39-jarige trainer staat met Volendam bovenaan in de Keuken Kampioen Divisie en lijkt hard op weg naar promotie naar de Eredivisie. Met zes punten voorsprong op de nummer drie, is een plek in de hoogste divisie bijna verzekerd. Dat maakt een vertrek niet eenvoudig. "Tussentijds vertrekken is in sociaal opzicht moeilijk," wordt gesteld. Voor Kruys ligt er een keuze: kiest hij voor de zekerheid van promotie en een fraai kampioenschap op zijn cv, of stapt hij nu al in bij Heerenveen, een club die stabiliteit en ontwikkelingsmogelijkheden biedt?
Heerenveen-directeur Ferry de Haan sprak afgelopen zomer al met Kruys, maar koos destijds voor Van Persie. Nu komt hij terug bij de jonge trainer. "In Friesland krijgen coaches zoals Kruys de kans fouten te maken en zich te ontwikkelen," klinkt het optimistisch over de mogelijke overstap. Toch blijft het onzeker of Volendam bereid is hem midden in het seizoen te laten gaan. De club zal alleen praten als Heerenveen bereid is flink te betalen. Feyenoord trok 1,5 miljoen euro uit om Van Persie los te weken, wat de Friezen financiële ruimte gaf om een nieuwe trainer aan te trekken.
Heerenveen had in eerste instantie een andere kandidaat op het oog: Alex Pastoor. De oud-assistent van de club voldeed aan veel eisen, maar bedankte voor de functie omdat hij zich recent heeft verbonden aan de Indonesische bond als assistent van Patrick Kluivert. Daardoor richt de club zich nu volledig op Kruys. "De Haan moet geld neerleggen en overtuigingskracht tonen," wordt geconcludeerd. Of Heerenveen er deze winter nog in slaagt hun gewenste trainer binnen te halen, blijft dus een spannende vraag.
Verbeek: "Daar heeft Roozemond toen een stokje voor gestoken"
Noppert kritisch: "Daar moet je denk ik niet heel blij mee zijn"
Oliver Braude blij: "Dat kunnen we nu doorzetten bij Noorwegen"
Brugge kritisch na gelijkspel: "Gewoon te weinig creativiteit"
Braude analyseert: "Leek wel of we een beetje te bang waren"
SC Heerenveen moet het doen met een punt na duel tegen Heracles
Opstelling SC Heerenveen: Brugge voert geen wijzigingen door
Van de Looi over SC Heerenveen: "Anders hebben we er niks te zoeken"
Oud-speler SC Heerenveen schrijft geschiedenis in Bundesliga
Jansen reageert op aflopend contract: "Alleen SC Heerenveen"
Verbeek ziet verbetering: "Dat was Heerenveen-onwaardig geweest"
Brugge: "Hij had een mindere fase, maar is nu een sterkhouder"
Erwin van de Looi verbaasde zich over SC Heerenveen: "Best apart"
Heldenduel niet in trek: "Teleurgesteld in de SC Heerenveen-fans"
Thomas Bruns hoopvol: "Waarom zou dat in Heerenveen niet kunnen?"
Henk Brugge eerlijk: "Het mag van mij nog wel even duren hoor"
SC Heerenveen maakt vier nieuwe namen bekend voor Heldenwedstrijd
Van de Looi prijst SC Heerenveen: "Ze laten leuk voetbal zien"
Braude onderging positiewijziging: "Ik word nog steeds beter"
Bekeravontuur SC Heerenveen Vrouwen ten einde na ruime nederlaag
VIDEO | Van Hooijdonk maakte eerste goal na Eredivisie-terugkeer
Brugge duidelijk: "Het is noodzaak om een resultaat te halen"
Huntelaar vertrekt bij Ajax: "Zijn gezondheid staat voorop"
Andries Ulderink reageert: "Als SC Heerenveen had gebeld..."
Henk Brugge maakt keuze onder de lat: "Geen moeilijke knoop"
Jansen reageert op SC Heerenveen-gerucht: "Heb het naar mijn zin"
Heracles Almelo zaterdag zonder clubtopscorer naar SC Heerenveen
SC Heerenveen valt tegen: "Bij de O19 zie ik meer mooie dingen"
Foppe de Haan lyrisch: "Ik vind het heel bijzonder dat hij komt"
De Jong gaat door ondanks ernstig zieke vrouw: "Ze is een schat"

Van de Looi prijst SC Heerenveen: "Ze laten leuk voetbal zien"

Heracles Almelo zaterdag zonder clubtopscorer naar SC Heerenveen

Veldman staat open voor SC Heerenveen: "Het hangt er wel vanaf"

De Vries wijst aan: "Drie Heerenveen-spelers haalden hun niveau"

Johnny Jansen op SC Heerenveen-lijstje: "Dat vind ik verrassend"

Dick Schreuder niet naar SC Heerenveen: "Daarom komt hij niet"
