Debutant Meerveld baalt flink: “Moeten de kansen gewoon afmaken”

Ringo Meerveld tegen FC Twente
Ringo Meerveld tegen FC Twente Foto: © BSR Agency

Voor de derde keer op rij stond SC Heerenveen na afloop met een slecht gevoel. Ondanks het debuut van aanwinst Ringo Meerveld en het nodige gevaar voorin, bleek FC Twente zondagmiddag in het Abe Lenstra Stadion een stuk effectiever: 1-2.

Meerveld mocht na zijn komst van Willem II meteen in de basis beginnen en kreeg een vrije rol aan de rechterkant, later op het middenveld. Zijn optreden oogstte applaus van het thuispubliek, maar zelf baalde hij stevig. "Ik ben blij met mijn debuut, maar met het resultaat absoluut niet", zei hij na afloop tegen het clubkanaal. "Heel simpel: wij moeten de kansen afmaken."

De middenvelder was betrokken bij meerdere gevaarlijke momenten van Heerenveen. Al in de twaalfde minuut stond hij aan de basis van een kans voor Brouwers, en ook later liet hij zijn technische kwaliteiten zien met fraaie acties. Toch kwam FC Twente op voorsprong via Daan Rots, waarna Ünüvar in de slotfase de marge verdubbelde. Sejk kopte nog raak in blessuretijd, maar verder dan 1-2 kwam Heerenveen niet.

"Twente had maar een paar momenten, maar scoorde wel twee keer. Wij krijgen er meer, maar maken ze niet. Daar ligt het aan", aldus Meerveld, die in minuut 75 naar de kant ging. "De trainingen zijn hier zwaarder dan bij Willem II, dus daar moet ik nog aan wennen. De afspraak was dat ik zestig minuten zou spelen, maar het zijn er dus wat meer geworden."

Ondanks de nederlaag kijkt hij met voldoening terug op zijn eerste minuten in het blauw-wit. "Als je het veld op komt voor de warming-up en de supporters ziet, dan beginnen de zenuwen al een beetje. Maar dit smaakt naar meer. De resultaten gaan echt nog wel komen."

Lees meer:
0 reacties