De Vries legt uit: "SC Heerenveen had op meer van hem gehoopt"

SC Heerenveen begon afgelopen weekend met Dylan Vente in de basis tijdens het uitduel met FC Volendam. De Friezen wonnen met 0-2 en Vente bekroonde zijn basisplek met een doelpunt. Clubwatcher Roelof de Vries kreeg bij de Sportcast de vraag of hij het verrassend vond dat Vente mocht starten in plaats van Lasse Nordås.
"Het was enigszins verrassend, maar het verbaasde me ook niet helemaal", zegt De Vries. "Dat komt omdat Lasse Nordas de laatste twee wedstrijden wel wat minder was, vooral tegen AZ. Hij is wat minder van de bal vasthouden, dat is meer besteed aan Vente. Dat is ook een spits die wat beter druk zetten kan. En dat was tegen Volendam wel belangrijk. Dus dat Vente begon dat verbaasde mij niet."
"En dan levert hij ook nog met een doelpunt." De Vries kreeg ook de vraag of Vente zichtbaar opgelucht was na zijn treffer. "Ja en nee. Hij heeft natuurlijk een lastige periode gehad. Hij is geblesseerd geraakt, hij is zijn basisplaats kwijt geraakt en toen kwam ook nog de paspoortgate, waardoor hij twee wedstrijden niet spelen mocht. Maar ik vond zijn reactie wel heel mooi na de wedstrijd."
Volgens De Vries zijn de cijfers van Vente dit seizoen wel wat teleurstellend. De spits staat pas op zeven doelpunten. "Natuurlijk had Heerenveen op meer gehoopt. Hij valt me ook wel een beetje tegen, maar hij is ook niet 'slecht'. Het zit er een beetje tussenin. Ik dacht dat we met Lasse Nordas misschien wel dé nieuwe spits hadden, maar die heeft nu ook weer een mindere fase."
"Het zit wat tegen elkaar aan." Toch ziet De Vries ook een voordeel in de situatie. "Maar het is wel lekker dat Heerenveen twee spitsen heeft die allebei op niveau zitten. Ze hebben allebei een andere stijl, dus dan kun je ze combineren." Of Vente ook komende zondag in de basis start, uit tegen NAC Breda, lijkt volgens De Vries aannemelijk. "Ik denk dat Vente weer gaat spelen."
"Omdat het weer zo'n uitwedstrijd is tegen een degradatiekandidaat, een ploeg die alles of niets gaat spelen. Dan is het hoog druk zetten ook wel nuttig. Bovenal heeft Vente nu ook gescoord, dus een trainer haalt een spits die scoort er niet zo snel af", aldus Roelof de Vries.

Driouech hoopt op WK-deelname: "Ik moet er alles aan doen"

Van der Velde over SC Heerenvener: "Dan wordt het een hele grote"

'Alen Halilovic gelinkt aan avontuurlijke transfer naar Azië'

Brouwers noemt droomcompetitie: "Dat lijkt me heel erg mooi"

'Voormalig SC Heerenveen-duo blijft langer voetballen in Qatar'

'Feyenoord denkt ook aan Ferry de Haan in zoektocht naar directeur'

SC Heerenvener Trenskow genomineerd voor grote Eredivisie-prijs

Depla sneert naar SC Heerenveen: "Denken dat wereld om hen draait"

De Haan haalt uit naar burgemeester Breda: "Nederland op z’n kleinst"

Eser Gürbüz beter op andere positie? "Hij wil dat zelf niet"

Veldman: "We verliezen deze wedstrijd natuurlijk op basis daarvan"

Jouke de Vries voor even terug als stadionspeaker: "Ze belden mij"

SC Heerenveen Vrouwen laat drie speelsters transfervrij vertrekken

Brouwers doet oproep: "Bij deze een verzoekje aan Fortuna Sittard"

'SC Heerenveen-spits op proef bij Keuken Kampioen Divisie-club'

Sierhuis naar SC Heerenveen? "Het is een heel interessante spits"

Riemer van der Velde tevreden: "Dat is ver boven verwachting"

Politie doet liefst 11 aanhoudingen tijdens en na NAC-SC Heerenveen

'Streep door Eredivisie-terugkeer oud-SC Heerenvener Simonis'

Virtuele schema play-offs: SC Heerenveen begint met uitduel

René van der Gijp uit zijn grote zorgen: "Hij is helemaal op..."

Ferry de Haan eerlijk: "Hier zitten we niet op te wachten..."

Kemper niet blij met duel in Heerenveen: "Vind ik erg overdreven"

SC Heerenveen geeft thuisvoordeel voorlopig weg: "Heel vervelend"

Maas Willemsen: "Dit is een situatie die je nooit meer meemaakt"

'Gekke gewaarwording' in Heerenveen: "Wedstrijdmeeting was langer"

NAC Breda trekt zege over de streep: "Tien minuutjes oorlog"

KNVB maakt scheidsrechter bekend voor SC Heerenveen - Ajax

Eser Gürbüz mist examen door staking: "Ik denk dat ik een 1 krijg"

Klaverboer naar Feyenoord? "De miljoenen zijn nu veiliggesteld"

Brouwers noemt droomcompetitie: "Dat lijkt me heel erg mooi"

René van der Gijp uit zijn grote zorgen: "Hij is helemaal op..."

De Vries looft Heerenveen: "Best bijzonder wat ze hebben gedaan"

Kian Visser gevraagd naar SC Heerenveen: "Ik kijk niet naar DKV"

Veldman vindt Heerenveen 'onderbelicht': "Beetje Calimero-gedrag"

"Marco van Basten heeft mijn leven een stuk moeilijker gemaakt"









