De Roon krijgt flinke kritiek bij Oranje: ''Zijn rol is cruciaal''

Het Nederlands elftal speelde woensdagavond met 2-2 gelijk tegen Schotland. Marten de Roon zag er bij beide tegendoelpunten niet goed uit. Ibrahim Afellay is met name kritisch op de rol van de oud-speler van SC Heerenveen bij de 0-1.

"Allereerst wordt Memphis niet ideaal aangespeeld", analyseert de oud-international bij de NOS. "Maar cruciaal is de rol van Marten de Roon. Hij staat daar niet omdat hij zo goed is in balbezit, maar voor dit soort momenten. "Bij balverlies, dat hij corrigeert voor zijn medespelers. Hier moet hij de tackle dusdanig inzetten dat er geen doelpunt uitkomt."

Collega Pierre van Hooijdonk is milder voor De Roon. "Hij herstelde zich wel, hij zat er een aantal keer goed tussen", meent hij. "Of Krul er wat aan kon doen? Deze bal gaat, zoals wel vaker, door de benen van een verdediger en dat maakt het extra lastig voor een keeper."

Oef! Een tegenvaller voor Oranje. Schotland komt vroeg op 1-0 voorsprong. #nedsco pic.twitter.com/WaygYYNj3e

— NOS Voetbal (@NOSvoetbal) June 2, 2021

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
30/09
FC Twente
21:00
SC Heerenveen
za
7/10
SC Heerenveen
16:30
NEC
za
21/10
AZ
21:00
SC Heerenveen
za
28/10
SC Heerenveen
18:45
Heracles Almelo
za
4/11
Ajax
21:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 NEC 6 0 7
10 Heracles Almelo 5 -2 7
11 PEC Zwolle 6 -4 7
12 SC Heerenveen 6 -7 6
13 RKC Waalwijk 6 -8 6
14 Ajax 4 1 5
15 Vitesse 5 -6 3
Bekijk de hele stand