'Dat bleken geen St. Pauli-fans te zijn, maar van Standard en Werder''
De ongeregeldheden rondom de oefenwedstrijd met St. Pauli kunnen vooral op het conto worden geschreven van 'fans' van Standard Luik en Werder Bremen. Zij melden zich op het laatste moment in het Friesche Haagje om te rellen, laat burgemeester Tjeerd van der Zwan weten bij Radio Camataru.
"Die supporters (van St. Pauli, red.) zijn over het algemeen heel fatsoenlijk als je daar verder geen trammelant mee hebt. Dan maken zij ook geen trammelant", begint Van der Zwan. "We hadden goede afspraken gemaakt met de Duitse politie en ook op bestuurlijk niveau met St. Pauli. Er zouden vier bussen komen en wij zouden zorgen voor een gezellige en gastvrije ontvangst."
"Gewoon een gezellig voetbalfeest, dat wil je toch?", vervolgt de burgemeester. "Maar wat gebeurde er? Ze kwamen met bussen aan en toen bleek al snel dat er een vijfde bus bij was. We kregen van de Belgische politie te horen dat het supporters van de harde kern van Standard Luik waren, die hebben blijkbaar ook een relatie met St. Pauli. Die gingen naar Lemmer zouden daarna naar het stadion toe."
"Maar op een gegeven moment kwam er een zésde bus bij, die was ook niet gespot. Daar bleek de harde kern van Werder Bremen in te zitten. Die namen de leiding en de buschauffeur deed daarin wat de supporters hem zeiden. Die stopten bij het centrum en uiteindelijk hebben er schermutselingen plaatsgevonden bij Café De Skoffel", aldus Van der Zwan.
"De politie heeft geprobeerd dat te verhinderen en dat is ook allemaal opgenomen. Dat bleken dus niet supporters van St. Pauli te zijn, maar die van Bremen en Luik. De politie uit Luik heeft de supporters die daarbij betrokken waren aangepakt en vanuit Duitsland moeten we nog horen wat ze precies hebben gedaan. Zo is het dus gegaan. Op dat punt heeft het ons overvallen."
Van der Zwan weerspreekt dat zulke excessen niet te voorkomen zijn. "Dat proberen we uiteraard wel. Kijk, wij proberen van het voetbal een feestje te maken en dat het gezellig blijft. Er is een kleine groep die het verpest en die proberen we gezamenlijk hard aan te pakken."
Van Wonderen blij met steun: "Heb daar ook m'n keuze op gemaakt"
FC Volendam strikt interim-trainer voor duel met SC Heerenveen
Andries Noppert rustig na goede reeks: "Het kan altijd beter"
Perez waarschuwt PSV voor SC Heerenveen: "Wordt heel interessant"
Luuk Brouwers bewijst meerwaarde: "Ik stoorde me eerst wel aan hem"
SC Heerenveen in gesprek met Sportstad: "Er is maar één oplossing"
'FC Volendam polst oud-Heerenvener voor functie van interim-trainer'
Osame Sahraoui vestigt Eredivisie-record: "Kroon op zijn werk"
Geert Jelle de Vries: "Ik denk dat het schip langzaamaan zinkt"
Dit is waarom SC Heerenveen op donderdagavond al tegen PSV speelt
KNVB maakt arbiter bekend voor uitduel van SC Heerenveen tegen PSV
Sahraoui krijgt bijval: "Laat hem daar vrij in, beperk hem niet"
Kees Luijckx prijst SC Heerenveen: "Nu is het weer hosanna"
SC Heerenveen goed vertegenwoordigd in Elftallen van de Week
Haye blinkt uit: "Stond fantastisch aan de basis van twee goals"
"Ik had verwacht dat Van Amersfoort iets verder zou zijn dan nu"
Been dol op oud-SC Heerenveen-speler: "In Nederland geen betere"
Sahraoui zelfkritisch: "Ik heb wel betere wedstrijden gespeeld"
Van Wonderen geniet van sterkhouder: "Hij wordt elke week beter"
Ziyech was ongelukkig bij Chelsea: "Was vragen om problemen"
Kongolo: "Ik ga niet roepen dat we bij de beste twee gaan eindigen"
Van Amersfoort te laat bij interview door fans: "Ze steunen altijd"
Van Beek nuchter na goal: "Mijn taak is om de nul te houden"
Rust bij Kees van Wonderen: "Ik heb zeker genoten vanavond"
Lof voor Sahraoui: "Dit zijn de tegenstanders om tegen te spelen"
Ziyech over belangrijke stap: "Ik wist zeker: dat moet het worden"
Peer Koopmeiners: "Dan voelt het alsof je achter de feiten aanloopt"
Pastoor: "Dat was voor mij wel een samenvatting van de wedstrijd"
Messi: "Noppert had uitspraken gedaan, ik houd daar niet van"
Van Amersfoort scoorde een wedstrijd niet: "Dan begint het te knagen"

Perez waarschuwt PSV voor SC Heerenveen: "Wordt heel interessant"

Samenvatting: Van Amersfoort grote man bij winst SC Heerenveen

Dronken Mario Been pakte schoenen Abe Lenstra: "Zoveel brutaliteit"

Van der Gijp openhartig: "Hij trok zo die toupet van zijn hoofd"

Oliver Braude (19) blikt terug: "Dat was mijn favoriete moment"

Verbeek: "Bij SC Heerenveen zeiden ze: zo kan het niet doorgaan"
