Bernt Klaverboer maakte moeilijke tijd mee: "Hij kwam toen bij mij"

Bernt Klaverboer
Bernt Klaverboer Foto: © BSR Agency

Bernd Klaverboer gaat Andries Noppert vervangen als eerste doelman van SC Heerenveen. De jonge keeper groeide op in de buurt van Heerenveen, waar hij al snel een bal te pakken had.

"Bij UDIROS stond hij als jongetje bij de training van het eerste de ballen terug te trappen", vertelt Emiel Kramer aan Omrop Fryslân. De toenmalig trainer leerde de huidig SC Heerenveen-doelman kennen tijdens een verschrikkelijke periode. De moeder van Klaverboer kwam te overlijden. "Hij kwam toen bij mij. We hebben vaak getraind. Heel vaak."

Kramer is inmiddels jeugdtrainer bij VVV-Venlo en hij zag toen al het leergierige in Klaverboer. "We trainden vaak op woensdagmiddag en zondagochtend op zijn verzoek extra", vervolgt hij. "Techniektraining bijvoorbeeld, om zijn linkervoet beter te maken. Iedereen roept wel dat hij profvoetballer wil worden, maar hij ging er echt voor."

Volgens zijn oude jeugdtrainer heeft de doelman alles wat een goede keeper nodig heeft. "Dat kon je in de jeugd al zien. Bernt kan goed voetballen, hij heeft lengte en hij is een atleet", aldus Kramer.

Lees meer:
0 reacties