Andere kant Van Persie onthuld: "Dat moet je eens terugkijken"

Robin van Persie heeft als trainer van Feyenoord een ogenschijnlijk positieve uitstraling, maar volgens journalist Maarten Wijffels zit er ook een minder fraaie kant aan de oud-voetballer. Dit werd maandagavond besproken in het televisieprogramma Voetbalpraat van ESPN.
Analist Kenneth Perez lichtte in eerste instantie de positieve houding van Van Persie uit. "Van Persie is zeker geen cynische oud-voetballer geworden. Hij is een zeer positieve oud-voetballer. Alles is geweldig!", merkte Perez op, enigszins gekscherend. Hij wees erop dat de trainer van Feyenoord, net als tijdens zijn periode bij SC Heerenveen, in de media vrijwel uitsluitend lovend sprak over zijn spelers. Presentator Wouter Bouwman plaatste daarbij direct een kanttekening: "Naar de buitenwereld toe wel… Maar intern was dat dus wel wat minder, hoorden we achteraf."
Wijffels ging verder en liet weten dat Van Persie niet alleen maar een vriendelijke en inspirerende coach is. Aan de hand van een incident bij het debuut van Van Persie als hoofdtrainer van Feyenoord, begin deze maand tegen NEC (0-0), probeerde hij duidelijk te maken dat de oud-spits ook een minder prettige kant heeft. "Weet je wat een aardig contrast is? Je moet maar eens terugkijken wat er na de wedstrijd tegen NEC gebeurde", begon de journalist van het Algemeen Dagblad.
"Van Persie liep na de wedstrijd naar Rogier Meijer (de trainer van NEC, red.) toe. Meijer dacht: ik heb hier gelijkgespeeld, we gaan even een gesprek hebben", schetst Wijffels. "Van Persie gaf Meijer een hand, maar keek hem niet aan en liep gelijk weg. Zo van: wat jij hebt gedaan met dat tijdrekken van je ploeg, daar wil ik niks van weten. Hij heeft ook die andere kant."
Perez haakte daarop in en legde de link met Van Persies tijd als speler: "Zo was hij natuurlijk ook als voetballer. Hij was natuurlijk een etterbak, iemand die over lijken ging. Dat heb je vaak ook nodig als topspeler. Hij is natuurlijk egoïstisch. Daarom zijn spitsen vaak geen goede trainer."
Sibon terug in kleedkamer van SC Heerenveen: "Dat verandert niet'
Assaidi geprezen door SC Heerenveen-helden: "Leuk om te horen"
Samaras looft SC Heerenveen: "Ik hoop dat we dit vaker gaan doen"
Mister Heerenveen legt uit: "Foppe was mij en Viktor Elm vergeten"
Hansma kan aan de bak: "Komen denk ik drie nieuwe aanvallers"
Bouwman herinnert SC Heerenveen-duel: "Mensen stonden te huilen"
"Gouweleeuw werd bij SC Heerenveen wel eens aangezien voor arrogant"
Paul Bosvelt blikt terug op wereldgoal: "Heb het nog geoefend"
Boskamp enthousiast over SC Heerenvener: "Speelden goed voetbal"
Verbeek complimenteus: "Die hebben wel wat kilootjes overgewicht"
Hansma polst oud-SC Heerenveners: "Heeft veel mensen gesproken"
VIDEO | SC Heerenveen-supporter mag meetrainen met eerste elftal
Bekkema in dubbelfunctie bij SC Heerenveen: "Voor Henk doe ik dat"
Pranjic eerlijk: "Dan had ik liever die panenka niet gescoord"
Riemer van der Velde duidelijk: "Het mag van mij wel iets beter"
Michel Breuer nostalgisch: "Je staat weer vijftien jaar terug"
Veldman kon ooit naar Groningen: "Daarom besloot ik het niet te doen"
SC Heerenveen Vrouwen geeft 2-0 voorsprong uit handen tegen AZ
Erik Tammer verklapt na goals: "Die geef ik lekker aan m'n zoon"
Robin Veldman vol ambitie: "Helpen om volgende stap te zetten"
VIDEO | Speech van Foppe de Haan in kleedkamer: "Kan niet mooier"
Schaars blikt terug op Helden van Heerenveen: "Moet niet te vaak"
Klompe wordt geen assistent: "Ik heb daar dan totaal geen zin in"
Veldman: "Toen begon het wel behoorlijk te kriebelen bij mij"
Voormalig SC Heerenveen-speler krijgt lof: "Speelde geweldig"
KNVB toont supporterskaart: SC Heerenveen ook buiten Friesland in trek
Erik Tammer geniet van hattrick: "Alles was helemaal top"
Veldman ziet overeenkomst met Van Persie: "Zal je bij mij ook zien"
Bouchra van Persie verklapt: "Robin hield scherm om zich heen"
VIDEO | Doelpunt Nicolaescu niet genoeg voor overwinning Moldavië

Sibon terug in kleedkamer van SC Heerenveen: "Dat verandert niet'

Assaidi geprezen door SC Heerenveen-helden: "Leuk om te horen"

Samaras looft SC Heerenveen: "Ik hoop dat we dit vaker gaan doen"

Mister Heerenveen legt uit: "Foppe was mij en Viktor Elm vergeten"

Paul Bosvelt blikt terug op wereldgoal: "Heb het nog geoefend"

Boskamp enthousiast over SC Heerenvener: "Speelden goed voetbal"
