'Als je daar bij wijze van spreken met 0-6 wint, is het normaal''
SC Heerenveen won woensdagavond in de tweede ronde van de KNVB Beker met 1-3 op bezoek bij Groene Ster en daardoor hebben de Friezen zich geplaatst voor de achtste finales. Ben Rienstra beseft dat de wedstrijd niet om over naar huis te schrijven was.
"Eigenlijk moet je het helemaal niet meer over de wedstrijd hebben", reageert hij in gesprek met de Leeuwarder Courant. "Je kunt het als profclub nooit helemaal goed doen op zo'n avond. Als je bij wijze van spreken met 0-6 wint, is het normaal", aldus Rienstra.
"Ik heb de afgelopen zes seizoenen vijf keer in een halve finale gestaan, met Heracles, PEC, AZ en Willem II", vervolgt hij. "Drie keer in mijn loopbaan heb ik de finale gehaald. Reken maar dat ik desondanks meer van dit soort wedstrijden heb gespeeld", benadrukt Rienstra.
"Het hoeft niet altijd goed. We zijn een ronde verder, klaar", vervolgt de middenvelder, die baalde dat zijn ploeg in de rust nog met 1-0 achter stond. "Niet alleen de trainer was boos in de pauze. Wij als spelers waren dat ook. We zeiden tegen elkaar: we gaan niet de volgende verrassing zijn in dit toernooi, dat laten we niet gebeuren", besluit Rienstra.